Minden a pávatartásról - érdekességek és hasznos tanácsok

A pávatartás rejtelmei – Hasznos tanácsok mindenkinek!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

A pávák előkelő, díszes megjelenése láttán az ember jogosan gondolhatja azt, hogy nagyon kényes, nehezen nevelhető madarak, amikkel rengeteget kell foglalkozni. Az igazság nem is állhatna távolabb ettől – a pávák nevelése meglepően egyszerű feladat, annak ellenére, hogy nem sűrűn láthatjuk őket háziállatokként. Íme minden, amit ezekről a nagyszerű madarakról tudnod kell, ha saját birtokodon szeretnéd tartani őket!

A pávatartás titkai

Általános tudnivalók a pávákról

A pávák nagyméretű, társaságkedvelő madarak, amiket leginkább hatalmas kék és zöld farktollaikról ismernek. A pávák a fácánfélék családjának tagjai, és három különböző fajtájukat különböztetjük meg: a zöld pávákat, a kongói pávákat, illetve a kék pávákat. A pávákat először Kínában és Európában tartották háziállatokként, természetesen díszes tollazatuk miatt.

Azóta persze számos gazda rájött, hogy a pávákat húsukért és tojásaikért is érdemes tenyészteni. A pávák nemét rendkívül egyszerű megállapítani: a kakasok nagyobbak, és rájuk jellemző a díszes, színes tollazat, míg a tojók kisebb testűek, és jóval kevesebb színt viselnek. Most pedig nézzük, miért érdemes pávákat tartani!

A pávatartás előnyei - Élettartam

hirdetes

Ha szárnyasokat szeretnél háziállatokként tartani, akkor a pávákkal biztosan jól jársz majd. Ezek az állatok nem csak szépek, hanem rendkívül sokáig is élnek, ha megfelelően gondozzák őket. Bizonyos egyedek akár 50 évig is élhetnek, habár az átlag élettartamuk inkább 12-15 év.

A pávatartás előnyei - Megjelenés

Szomszédjaid biztosan megtorpannak majd a ház előtt, amikor meglátják, hogy milyen gyönyörű madarak járnak-kelnek kertedben, és garantáljuk, hogy nem egy kérdéssel bombáznak majd páváiddal kapcsolatban. Ezeket a madarakat, mint olvashattad, eredetileg pusztán szépségükért tartották, ráadásul elhullajtott farktollaikat különféle díszek elkészítéséhez is felhasználhatod.

A pávatartás előnyei - Tojások

A páva tojók kétéves korukig nem tojnak megbízhatóan. Miután elérik ezt a kort, nagyjából egy tucatnyi tojást raknak le, amelyeken egy hónapig is ücsöröghetnek, ha kotlósnak érzik magukat. A pávatojások nagyjából háromszor akkorák, mint egy átlagos tyúktojás. Valójában az ízük is hasonló, habár kissé a vadtojásokéra hajaz.

A pávatartás előnyei - Hús

Sokaknak nem lenne szívük levágni egy ilyen egzotikusnak tűnő állatot. Tény, hogy nagyon ritkák azok a gazdák, akik húsuk miatt tartanak pávákat birtokukon. A pávahús íze a csirkéhez hasonlít, habár valamivel intenzívebb annál, erősebb aromával. A következő oldalon folytatom, érdemes lapozni egyet! 

Pexels képe a Pixabay -en.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-11-05

A liba gondozása és tolltépése: régen mindennapos volt, ma már tiltják

A liba gondozása eltér a többi baromfiétól. A libák tolltépése egykor mindennapos gyakorlat volt, ám ma már tiltják. Ismerkedjünk meg a libatartással.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

2024-10-16

A tejtermékek lehetséges egészségügyi kockázatai

Igyunk tejet vagy ne? Egészséges a tej vagy nem? Szívbetegség, rák, csontok egészsége. Sok ellentmondó információt kapunk, de most tiszta vizet öntünk a pohárba

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ökológiai csoport

elvben olyan fajok —>populációi, amelyeknek adott környezeti tényezővel szembeni... Tovább

74/2006. (X. 19.) FVM rendelet

a növényvédõ szerek forgalomba hozatalának és felhasználásának engedélyezésérõl,... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés