Milyen szobanövényt válasszak? Ismerd meg a párnafüvet!

Finom megjelenésű szobanövény – ismerd meg a párnafüvet!

TK, SFV, NA
hirdetes
Párnafű

Rendkívül vízigényes növényről van szó, viszont nem szereti a stagnáló folyadékot, így érdemes gyakorta, de mérsékelten öntözni. Arra viszont ügyelj, hogy bár talaját érdemes nedvesen tartani, amennyiben túlöntözzük, a szárai képesek gyorsan elrohadni. Találjuk meg az aranyközéputat, ugyanis, ha viszont kiszárítjuk, levelei hamar száradni kezdenek majd, és elkezdenek hullani.


Fontos emellett még a magas páratartalmat is fenntartani számára, a jó légáramlás mellett. Így nem csak a növény növését gyorsíthatjuk fel, de attól sem kell tartanunk, hogy levelei elszáradnának.


Mind a hűvösebb környezetet, mind a szobahőmérsékletet kedveli. Az ideális hőmérséklet növényünk számára tehát a 15 – 24 °C között helyezkedik el.


Érdemes hozzá tápoldatot használnom?


Igen, a párnafüvet érdemes minden tavasszal és nyáron, amikor aktívabban növekszik kéthetente tápoldatozni. Használj hozzá általános növényi tápot, melyet érdemes az ajánlott mennyiség felére hígítani, és így használni. Amennyiben ezt is biztosítjuk számára, nem kell aggódnunk, hogy növényünk nem megfelelően fog növekedni.

hirdetes


Abban az esetben, ha növényünk jól érzi magát, akkor késő tavasszal apró, fehér virágokat hoz, de ez elhanyagolható dús levelei mellett.


Vigyázzunk párnafüvünkre, ugyanis az atkák, levéltetvek, de még a molytetvek is könnyen megtámadhatják – ezektől szappanos permetezéssel tudunk megszabadulni. Nem érdemes más, erősebb rovarirtószerben gondolkoznunk, ugyanis azok könnyen kárt tehetnek a levelekben.


Mire érdemes még odafigyelni?


Amennyiben már nagyon elszabadulni látszik növényünk, érdemes azt visszavágni, ezzel nem csak állandó terjeszkedését gátoljuk, de abban is segíteni fog, hogy a növény szép, sűrű bokorként fejlődjön.


Egyáltalán nem mérgező növényről van szó, ezért a gyermekeket sem kell félteni tőle. Tőosztással, dugványozással könnyedén szaporítható.


Meg lehet próbálkozni kertünkben is nevelésével?


Amennyiben árnyékosabb helyet biztosítunk neki, például egy sziklakertben, a párnafű kültéren is megfelelően tud növekedni, egy bolyhos, zöld szőnyegtakarót létrehozva. Viszont itt is biztosítani számára az állandó nedvességet, valamint érdemes tudnunk, hogy fagyérzékeny, így télen el fog pusztulni.
 

Neked már megtalálható ez az apró növény lakásodban?

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-12-20

5 lenyűgöző arborétum télen Magyarországon

Fedezd fel Magyarország legszebb téli arborétumait, és élvezd a természet csodáit! Ismerd meg az Andrássy út melletti Callas House szállást is!

2024-12-10

Hogyan lesz piros a mikulásvirág? Tippek a virágoztatáshoz

A mikulásvirág nemcsak karácsonyi dísz, hanem a téli otthonod színpompás dísze – tudd meg, hogyan varázsolhatod pirossá! Fedezzük fel a gondozás részleteit.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-20

Téli kerti munkák: Hogyan gondozzuk kertünket a hideg hónapokban?

A téli kerti munkák célja, hogy kertünk egészségesen és készen várja a tavaszi megújulást. A tél közeledtével nézzük át a legfontosabb teendőket a kertben.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

füst

a levegőben levő, látható levegőszennyeződést okozó durva diszperz állapotú szilárd v.... Tovább

abrak

nagy táplálóértékű takarmány. Főleg gabonamagvakból áll, amelyeket v. egészben, v.... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Növénytermesztés