Még sem olyan gyógyító
A parlagfű olyan helyeken terjed el nagy számban, ahol sem fű, sem növény nem él meg a nagy szárazság miatt. Lényegében összegyűjti a vizet, és a öldbe adagolva szépen lassan eléri, hogy más növények is megéljenek ott, és ha már teljesen sikerült benövényesítenie a terepet, akkor el is tűnik onnan. A parlagfű, bár sokan elfelejtik egy gyomnövény, melynek nincsen kifejezetten gyógyító feladata, hiába állítjak sokan azt, hogy mivel minden növénynek meg van a szerepe a földön, így ennek is. Természetesen a növényzet sűrűsítő szerperé gondolhatnánk, ha valaki ezzel a kijelentéssel fordul hozzánk, de semmiképpen sem a gyógyító hatására.
Bizonyítékok
A Szegedi Tudományegyetem kutatói elsőként álltak neki vizsgálni a parlagfű gyógyító hatásait, és sikeresen bebizonyították, hogy inkább káros a szervezetünkre nézve ez a gyomnövény, mint hasznos. Az Európai élelmiszerbiztonsági Hivatal a parlagfüvet is bele vette a 100 legveszélyesebb növénye közé. Azért nekik inkább lehet inni, mint az interneten terjedő pletykáknak.
Káros hatásai
A Szegedi Tudományegyetemen vizsgálták először hosszú távú fogyasztásának hatásait, és elrettentő eredménnyel jártak. Bár egyre divatosabb a parlagfű jótékony hatásait hirdetni, és egyre többen látnak alkalmazásában plusz bevételt, sajnos még sem érdemes alkalmazni. Hosszú távú fogyasztása ugyanis súlyosan károsítatja az agyat, és a vesét derült ki az állatkísérletekből.
Arról nem is beszélve, hogy csak hazánkban 1,5 millióan allergiások a parlagfűre, amivel a leggyakoribb allergének közé sorolhatjuk a parlagfüvet. A szegedi kutatók eredményeit figyelembe véve, és a mai napig elvégzett kutatások alapján kijelenthetjük, hogy a parlagfű fogyasztás nem biztonságos, és nem javallott! Jó lenne, ha ezzel végre mindenki tisztában lenne, tegyetek meg mindent azért, hogy a parlagfű ne szaporodjon el még jobban!