Közönséges borostyán
Belegondolni is hátborzongató, hogy otthonunk légterében szabad szemmel láthatatlan ürülékdarabok szálldogálnak, de azok számára, akik állatokat tartanak a lakásban, ez a mindennapos valóság. Szerencsére a közönséges borostyán fantasztikus munkát végez, ha az ilyen „anyagok” kiiktatásáról van szó, de nem kíméli a formaldehidet sem, ami számos házi tisztítószerben megtalálható. Természetesen a levegőben szálló penészrészecskéket is elkapja, ha arról van szó. A közönséges borostyán nem is igényel igazán komoly odafigyelést. Csak minimális napfényre és nyirkos talajra van szüksége. Érdemes kosárban felakasztva tartani, hogy a szobában felszálló párát is képes legyen magába szívni.
Pálmák
A pálmák remekül érzik magukat párás környezetben és leveleik segítségével ennek jó részét magukba is szívják. Akár bambuszpálmát, botpálmát vagy aranypálmát választasz, mind alkalmasak a beltéri méreg- és szennyezőanyagok eltávolítására. Szerencsére őket sem nehéz nevelgetni. Az aranypálma az egyik legnépszerűbb választás, és habár egész évben gondozást igényel és viszonylag lassan növekszik, fantasztikus párátlanító tulajdonsága miatt megéri egy kicsit vesződni vele. Mivel hatékony méregtelenítő is, így jó ötlet frissen lefestett bútorok mellé vagy szőnyeggel fedett szobákba helyezni.
Szakállbromélia
A szakállbroméliák házon belül érzik magukat a legjobban, egy olyan napos ablak mellett, amely rengeteg szűrt fényt biztosít számukra. Mivel a nedvességet és szükséges tápanyagaikat a levegőből szerzik, így hatékony természetes párátlanítókként is alkalmazhatók. Figyelj rá, hogy heti 2-3 alkalommal megöntözd őket, mert a levegőből beszívott nedvesség nem elegendő a fenntartásukhoz.