Új módszer paradicsompalántázásra

Szuper módszerrel lehet paradicsompalántád!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

Rengeteg ötletet mutattunk már nektek arra, hogyan termeszthettek sikeresen paradicsomot, a most következő cikkben még egy szuper módszerrel ismerkedhettek meg. Nagyon egyszerű és hihetetlenül nagyszerű!

Itt a legújabb paradicsomtermesztési módszer

Egy korábbi cikkünkben megmutattunk egy zseniális ötletet, ami segít a paradicsomtermesztésben, ide kattintva elolvashatod te is! A mostani cikkünkben viszont egy olyan ötletet mutatok nektek, ami szintén letesztelt, hihetetlenül eredményes és egyszerű!

Az elején el kell mondani azt a sajnálatos tényt, hogy meg kell elégednünk az üzletekben található fajtákkal, mivel ilyenkor még nem áll rendelkezésre olyan nagyon bőséges paradicsomkínálat, mint amekkora kellene. Ezt azért fontos megjegyeznünk, mert a most következő módszerhez nem paradicsommagra lesz szükségünk, hanem konkrétan paradicsomra! Én kipróbáltam már tavaly ezt a módszert és azt kellett megállapítanom, hogy nincsen egyszerűbb és gyorsabb megoldása a palántázásnak.

Amire oda kell figyelnünk, az a megfelelő hőmérséklet, a tökéletes föld és természetesen a víz. Ez a három mindenképpen szükséges, mivel hiába jó minőségű a föld, ha nem kap elég vizet, semmi nem lesz belőle, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha azt mondom, hogy megadok minden tápanyagot a növény számára, de nem tökéletes minőségű a föld. Tudni kell, hogy a tökéletes minőségű föld jó nedvességmegtartó, emellett jól szellőzik, nem tömörödik, a pH értéke megfelelő és természetesen minden kártevőtől és kórokozótól mentes.

hirdetes

 

Mire lesz szükségünk a paradicsompalántához?

Először is szerezzünk be egy nagyobb méretű cserepet, aminek lyukacsos az alja, és hozzá megfelelő alátétet. Ha ez meg van, akkor szerezzünk még pár paradicsomot és nem utolsósorban jó minőségű palántaföldet! Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy mit is jelent a jó minőség, akkor érdeklődjünk nyugodtan a gazdaboltokban!

Beszereztünk mindent, nézzük, mit kell tennünk ahhoz, hogy sikeresen neveljünk paradicsompalánát!

Töltsük fel a palántafölddel a cserepünket, majd karikázzuk szeletekre a paradicsomot. Ez után helyezzük a földdel töltött cserép tetejére a szeleteket úgy, hogy némi távolságot tartsunk a szeletek között. A tetejére szórjuk földet, és már kész is vagyunk, helyezzük a cserepet napos helyre, és minden nap öntözzük meg, lágy, permetező módon. Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk semmiképpen! Ha minden jól alakul, akkor 9-10 nap múlva már meg is láthatjuk a földből kibújó kis palántákat. Miután megerősödtek – ez nagyjából egy nap – ültessük ki a kertbe, vagy egy nagyobb konténerbe, ahogy kényelmesebb! A következő oldalon egy videón is bemutatom az eredményt! 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

furunkulus

a bőrben a szőrtüszőkre, a mirigyekre és a szomszédos szövetekre ráterjedő, körülírt... Tovább

gyenge méreg jelzésű növényvédő szerek

azok a növényvédő szerek, amelyekből állatkísérletekben (ált. patkányon) szájon át... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem