Rengeteg ötletet mutattunk már nektek arra, hogyan termeszthettek sikeresen paradicsomot, a most következő cikkben még egy szuper módszerrel ismerkedhettek meg. Nagyon egyszerű és hihetetlenül nagyszerű!
Egy korábbi cikkünkben megmutattunk egy zseniális ötletet, ami segít a paradicsomtermesztésben, ide kattintva elolvashatod te is! A mostani cikkünkben viszont egy olyan ötletet mutatok nektek, ami szintén letesztelt, hihetetlenül eredményes és egyszerű!
Az elején el kell mondani azt a sajnálatos tényt, hogy meg kell elégednünk az üzletekben található fajtákkal, mivel ilyenkor még nem áll rendelkezésre olyan nagyon bőséges paradicsomkínálat, mint amekkora kellene. Ezt azért fontos megjegyeznünk, mert a most következő módszerhez nem paradicsommagra lesz szükségünk, hanem konkrétan paradicsomra! Én kipróbáltam már tavaly ezt a módszert és azt kellett megállapítanom, hogy nincsen egyszerűbb és gyorsabb megoldása a palántázásnak.
Amire oda kell figyelnünk, az a megfelelő hőmérséklet, a tökéletes föld és természetesen a víz. Ez a három mindenképpen szükséges, mivel hiába jó minőségű a föld, ha nem kap elég vizet, semmi nem lesz belőle, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha azt mondom, hogy megadok minden tápanyagot a növény számára, de nem tökéletes minőségű a föld. Tudni kell, hogy a tökéletes minőségű föld jó nedvességmegtartó, emellett jól szellőzik, nem tömörödik, a pH értéke megfelelő és természetesen minden kártevőtől és kórokozótól mentes.
Mire lesz szükségünk a paradicsompalántához?
Először is szerezzünk be egy nagyobb méretű cserepet, aminek lyukacsos az alja, és hozzá megfelelő alátétet. Ha ez meg van, akkor szerezzünk még pár paradicsomot és nem utolsósorban jó minőségű palántaföldet! Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy mit is jelent a jó minőség, akkor érdeklődjünk nyugodtan a gazdaboltokban!
Beszereztünk mindent, nézzük, mit kell tennünk ahhoz, hogy sikeresen neveljünk paradicsompalánát!
Töltsük fel a palántafölddel a cserepünket, majd karikázzuk szeletekre a paradicsomot. Ez után helyezzük a földdel töltött cserép tetejére a szeleteket úgy, hogy némi távolságot tartsunk a szeletek között. A tetejére szórjuk földet, és már kész is vagyunk, helyezzük a cserepet napos helyre, és minden nap öntözzük meg, lágy, permetező módon. Ügyeljünk arra, hogy ne áztassuk semmiképpen! Ha minden jól alakul, akkor 9-10 nap múlva már meg is láthatjuk a földből kibújó kis palántákat. Miután megerősödtek – ez nagyjából egy hónap – ültessük ki a kertbe, vagy egy nagyobb konténerbe, ahogy kényelmesebb! A következő oldalon egy videón is bemutatom az eredményt!