A fiatal tövek ugyanakkor egyáltalán nem fognak még virágot hozni, csupán két, vagy 5 év múlva. Ez ugyanúgy érvényes a kisebb, fiatalabb, bár vásárolt példányoknál is. Éppen ezért kerülnek több tízezer forintba az idősebb papagájvirágok.
Túl gyakran nem érdemes átültetned növényed, hiszen azok már abban az évben nem fognak majd virágozni – mégis érdemes hozzá választani a cserepet, úgy, hogy 2 – 3 évente, ha majd fejlődik, csak akkor kelljen új otthonba helyezni.
Amennyiben papagájvirágod már több mint 5 éves, egyáltalán ne ültesd át, csak ha létfontosságú! Hogyha már befejezte fejlődését, akkor elég, ha a talaját lecseréled, tápoldattal ellátod.
Mire figyelj oda gondozásánál?
Érdemes balkonon, erkélyen elhelyezned, ugyanakkor figyelj oda, hogy ez egy szélvédett, világos helyen történjen meg, ne érje egész nap az erős tűző nap, félárnyékos helyen teljesen jól érzi majd magát. A legideálisabb, ha csak délelőttönként éri majd napfény, a délutáni tűző napsugarak pedig elkerülik.
Érdemes nyáron is rendszeresen biztosítani számára a locsolást, viszont két locsolás között várd meg, míg földje kissé kiszárad, kerüld el a víz stagnálását növényeden, hiszen az komoly problémákat idézhet elő nála. A nyári időszakban érdemes kéthetente tápoldatozni is, melyet öntözővízéhez adagolhatsz kisebb mértékben.
Folyamatosan igyekezz eltávolítani a már száradt, sérül leveleket. Amennyiben ezeket biztosítod számára, ha jól érzi magát akár már márciusban meghozhatja virágát, melyet egészen nyár végéig csodálhatsz.
Hogyan történjen meg teleltetése?
Keress számára egy 8 – 12 °C fokos hőmérsékletű helyiséget, vagy egy télikertet – amennyiben a meleg lakásba viszed be, levelei könnyen elszáradnak, megbarnulnak. Locsolását is érdemes ilyenkor minimalizálni, amennyiben hidegebb helyen van, elég havonta egyszer időt szánnod rá, amennyiben a szobája melegebb, hetente-kéthetente öntözd. Fokozottan figyelj oda ugyanakkor, hogy ne öntözd túl növényedet ilyenkor sem, ugyanis az könnyen gyökérrothadáshoz vezethet.