A pampafű tavaszi gondozása – Szaporítás
A pampafű szaporítására is tavasszal kerülhet sor, lombjának visszavágása után könnyedén létrehozhatunk több növényt belőle, tőosztás segítségével. Nincs más dolgunk, mint kiásni a növényt gyökerestül és szétválasztani a gyökereket, majd szétültetni a növényeket. Sok sikert kívánok mindenkinek ehhez a mesés pampafű gondozásához, most pedig ejtek nektek még pár szót további díszfüvekről, amiket érdemes megismernetek!
Csinos árvalányhaj
A csinos árvalányhaj Közép-, és Dél-Amerikában őshonos, közepes magasságú, alkalmas virágágyás lazítására, de igazán szép látványt csoportosan ültetve nyújt. Karakteres megjelenésű, nevét selymes tapintású kalászairól kapta. Viszonylag alacsony díszfűnek számít, a 60-80 centiméteres magasságot éri el. Levelei zöldessárgák, felettük júniustól nyílnak krémfehér bugái, amik valósággal ragyognak a napsütésben. Egyszerűen nevelhető, meleg, napos, világos helyen jól érzi magát, a legszebben pedig homokos, kavicsos, laza szerkezetű talajban fejlődik.
Deres csenkesz
A deres csenkesz mutatós díszfűfajta, kék, fűszálszerű levelekkel rendelkezik, félgömbalakú habitusú. A deres csenkesz virágai tavasz végén, nyár elején jelennek meg, meseszépek. Alacsony termete miatt jól mutat sziklakertben, de felhasználhatjuk szegély-, valamint talajtakarónövényként is. A deres csenkesz ellenálló, szereti a napot, jól bírja a szárazságot, egyedül a nedves környezetet nem kedveli.
Tarka kékperje
A tarka kékperje alacsony növekedésű, 50-60 centiméteres magasságot éri el. Bokros növekedésű, formája félgömbre emlékeztet, levélzetével, és a levelek fölött elhelyezkedő virágaival díszít. Levélzete hegyesvégű, hosszú, kékeszöld és fehér csíkos. Virágai barnás színűek, nyár végétől egészen a fagyokig örvendeztetnek minket. A tarka kékperje nagyon jól mutat évelőágyásokban. Átlagos igényű, szereti a félárnyékos, esetleg a világos, de nem tűző napos ültetési helyet.