Ez a megoldás lehetővé teszi, hogy minimális helyen kertészkedjünk, viszont növényeinket idővel érdemes megmetszeni, eltávolítani a már száradt részeiket, így is elkerülve a különböző betegségek kialakulását. A rendelkezésünkre álló kisebb terület végett igyekezzünk minél apróbb növényeket venni palackkertünkhöz, illetve az a legjobb, ha választott növényeink mindig is kisebb termetűek fognak majd maradni.
Mire érdemes még odafigyelni?
Csakúgy, mint kertünkben, ilyenkor sem mindegy, milyen növényeket társítunk ültetésük során. Érdemes megismernünk a választott növényeink igényeit, és aszerint végezni a társültetést – így elkerülve az igényeikből adódó különbségeket, valamint, elkerülve betegségeiket is. Amennyiben hasonló körülmények között érzik jól magukat a választott növények, nincs probléma.
Szinte bármilyen növénynél alkalmazhatjuk a palackban való ültetést, mégis tartsuk szem előtt, hogy amennyiben szárazságkedvelő példányról van szó, érdemes nyitott üveget választanunk – ezzel ellentétben, amennyiben növényünk imádja a párát, zártabb darabot keressünk.
Hogyan rendezzük be palackkertünket?
- Mossuk ki a választott üveget, majd hagyjuk, hogy megszáradjon.
- Az edény aljára mindenképpen szórjunk egy réteg kavicsot, így biztosítva a megfelelő vízelvezetést.
- Óvatosan öntsünk termőföldet a palackba, vigyázva, hogy ne piszkoljuk össze túlzottan a palackot.
- Egyengessük el egy fapálca segítségével a földet, annak környékét.
- A növények ültetését a palack szélén kezdjük és befelé haladjunk – a legnagyobbak általában a kert közepére kerüljenek.
- Öntözést szigorúan csak spriccelős permetezővel végezzük.
Milyen fajokat válasszunk?
Érdemes szigorúan csak törpe növekedésű, magas páratartalmat igénylő fajokat választanunk. Erre a célra tökéletesek példának okáért a páfrányfajok, a sárkányfák, a csipkeharaszt, a begóniák, borostyán, illetve a legtöbb bromélia. Gondolkozhatsz még akár egy ezüst tüzérvirágban, vagy egy fokföldi ibolya ültetésében is.
Neked megtalálható már otthonodban egy palackkert?