2. Tervezzük meg a zöldségkertet
Kezd el az előre tervezést és az ültetést a téli növények számára, hogy biztosítsa a kiváló betakarítást. Nagyon sok zöldség van, amit ősszel el lehet ültetni. Április elejére próbáljon minden káposztát bevinni, például a káposztát, a kelkáposztát, az ázsiai zöldeket, a brokkolit és a karfiolt. Vegyen ki egy levelet a Botanikus Kert téli terméséből a Kiscsírák Konyhakerthez, amely tartalmaz céklát, babot, brokkolit, koriandert, káposztát, zellert, édesköményt, karalábé, salátát, paszternákot, hó- és cukorborsót, ezüstrépa, répa , újhagyma és fehérrépa.
3. Műtrágyázni
Válassz egy jól kiegyensúlyozott műtrágyát – olyat, amely egyenlő arányban tartalmaz nitrogént, foszfort és káliumot, és kalciumot tartalmaz. Ez arra ösztönzi a növényi sejteket, hogy megvastagodjanak, így a növény ellenállóbbá válik a gombákkal és betegségekkel szemben a hideg és nedves tél során. A dél-ausztráliai botanikus kertek Neutrog biológiai műtrágyákat használnak, amelyek tele vannak hasznos mikrobákkal, amelyeket a talaj és a növények imádni fognak.
4. Vigyázz a pázsitra
Az ősz ideális arra, hogy a pázsit felépüljön a forró és száraz nyárból, és felkészítse a nedvesebb és hidegebb hónapokra. Jó alkalom a gyep trágyázására, de ideális esetben alacsonyabb nitrogéntartalmú műtrágyát szeretne, mint amit tavasszal és nyáron használ. Az egyenletesebben kiegyensúlyozott nitrogén-, foszfor- és káliumműtrágya segít helyreállítani a sérült területeket az új növekedés elősegítésével. Elősegíti az új gyökérnövekedést is, mielőtt a talaj hőmérséklete csökkenne, így a pázsit a következő tavaszra kiindulópontot ad. Rendszeresen távolítsa el a lehullott leveleket a pázsitról, mivel ezek megfosztják a pázsit fényétől, elhalnak, és barna foltokat hoznak létre.
5. Koncentráljunk a rózsákra
A rózsaimádók számára a kora ősz a trágyázás ideje, hogy rózsái megfelelő mennyiségű készlettel rendelkezzenek az utolsó foltos őszi öblítéshez.
6. Giliszták ideje
A giliszta annak a jele, hogy a talaj termékeny. Ha szerves anyagokat, például leveleket és tehéntrágyát ad a kertje talajába, magához vonzza a gilisztákat, így nem kell többet hozzáadnia a kerthez. A szerves anyagokkal vonzott férgek tápanyagokat adnak hozzá öntvényeikből, és alagutakká alakulnak.
7. Töltsd fel a komposztot
Az évnek ebben az időszakában sok levélanyag keletkezik – miért ne használnád fel ezzel a levelek komposztját?
Hagyományosan a cserepes keverékek szerves részét képezte a „tölgylevélpenész”, de újabban felváltja a „kókuszrost”, amely a kókuszdió héjából, vagy porrá tört, jól komposztált fenyőkéregből származik.