Itt az ideje kerti tavadat, a csobogót is felkészíteni a téli időjárásra, valamint a kerti bútorokat se felejtsd el védett helyre pakolni.
A már lehullott leveleket érdemes gereblyével összehúzni, viszont ne dobjuk őket ki! Számos módon fel tudjuk majd őket használni – korábbi cikkünkből kiderül, hogyan. Erről itt bővebben olvashattok.
Ekkor érdemes megszabadulni az olyan növényektől is, melyek már túlnőtték kertünket, túlságosan elszaporodtak.
Ültess új növényeket!
A napsütötte őszi napokat érdemes még kihasználni – ültess tehát új növényeket, ha már az elszáradt, elvirágzott példányokat sikeresen eltávolítottad környezetedből.
Ilyenkor érdemes elültetni a tavaszi hagymások virághagymáit, valamint a különböző hidegtűrő növényeket, melyek el tudják majd takarni a már kopasz területeket.
De mikre is gondolunk? Egy árvácska, ciklámen, krizantém vagy őszirózsa tökéletes választás lehet!
Arról nem is beszélve, hogy ez a tökéletes alkalom arra is, hogy fiatal cserjéket, fákat ültessünk környezetünkbe, hiszen ez az időjárás ideális ahhoz, hogy a bokrok és fák megfelelő mennyiségű folyadékhoz jussanak.
Ne feledkezz meg a madarakról sem – érdemes olyan növények közül is válogatnod, melyek majd táplálékot nyújtanak szárnyas barátaink számára. Amennyiben érdekel, milyen bogyós gyümölcsök közül érdemes választanod, akkor arról itt bővebben olvashatsz.
Sokan a kertészek közül úgy gondoljak, hogy az ősz a kertészkedés végét jelenti, de már számos érvet felhoztunk ez ellen – arról nem is beszélve, hogy a strapabíró, hidegtűrő zöldségek közül is van még egy-két példány, amit érdemes elkezdeni nevelni.
Könnyedén meghosszabbíthatjuk a betakarítási szezont abban az esetben, ha az ágyások sorait betakarítjuk, talajtakaró mulcsot szórunk ki, majd hidegágyásokat állítunk fel. Késői zöldségek közül érdemes válogatni – ilyen a legtöbb káposztaféle, akár a káposzta vagy brokkoli. Fontos ugyanakkor, hogy egyes terményeket érdemes takarással védeni, amennyiben fagy vagy hó várható.