2. MŰTRÁGYÁZD MEG A GYEPET
A pázsit vetése vagy felülvetése mellett a fűnek, más növényekhez hasonlóan, nagy hasznot hoz az őszi, jól időzített műtrágyaréteg.
A nyári hónapokban a hosszan tartó hőség, a vadon élő állatok vagy az általános kopás károsítja a pázsitot. Ez teszi az őszt az év legfontosabb időszakává a pázsit takarmányozáshoz. A pázsit trágyázásának ismerete és a megfelelő műtrágyák használata elősegíti, hogy a pázsit helyreálljon a nyárból, és vastag és egészséges maradjon az év hűvösebb szakaszában, valamint segít távol tartani a különféle kártevőket, amelyek károsíthatják a gyepet.
3. GOMBÁK MEGELŐZÉSE
Az ősz az az évszak, amikor színes gombagombákat és más gombákat látunk. Léteznek azonban olyan átható gombák is, mint a fuzárium és a vörösfonál, amelyek megfertőzhetik a pázsitot és hatalmas károkat okozhatnak. Az olyan tünetek, mint a barna foltok, foltok vagy nyálkásodás, bizonyos gombatípusok árulkodó jelei, de a pázsit károsodását penészgombák, moha, rovarok és vadon élő állatok is okozhatják. Bár a szikesítés, a levegőztetés és a túlvetés segíthet csökkenteni a gomba invázióját, a legjobb megoldás az lenne, ha szakembereket hívnának a probléma megoldására egy szakértő gombaölő formula segítségével.
Míg a moha, a nád és más gyepbetegségek súlyosan károsíthatják a pázsitot, a legkatasztrófálisabb károkat gyakran a közönséges rovarok lárvái és szárai okozzák. Keressen olyan környezetbarát, biológiai rovarölő szert, amely megcélozza és felszámolja a leggyakoribb káros rovarfertőzéseket.
4. SZELLŐZTETÉS
Sokan felteszik a kérdést, hogy miért kell évente levegőztetni a pázsitot, mivel ez a feladat időigényes lehet. A levegőztetésnek azonban számos előnye van, különösen akkor, ha tudja, mikor kell levegőztetni a pázsitot a legjobb hatás érdekében, és hogyan kell a pázsitot megfelelően levegőztetni.
A pázsit levegőztetése javítja a fű színét és dússágát, mivel a gyökerek könnyebben felvehetik a tápanyagokat a műtrágyákból. Kisebb az esélye a moha, a gyomok és a gyepbetegségek kialakulásának, és a fű gyorsabban felépül a nagy igénybevételt követően meleg, hideg vagy nedves időben, mint amilyen az ősszel tapasztalható. Sőt, a levegőztetés javítja a vízelvezetést és csökkenti a tócsák kialakulásának esélyét.
5. NYÍRD LE ÉS GEREBLYÉZD KI A FÜVET
Télen a nedvesség és a napfény hiánya hatással van a gyepre. Amint a levelek lehullanak, rendszeresen gereblyézd le őket. Az utolsó kaszálást november elején kell elvégeznie, amikor már száraz. Az őszi levelek komposztálása helyett fontold meg, hogy természetes talajtakaróként használd virágágyásaidhoz. Az őszi levelek takarója minden virágágyáson egy réteg védelmet nyújt a télhez kapcsolódó elkerülhetetlen durva fagyok és fagyos hó ellen.