Ráadásul, ha ebben az évszakban elülteted őket, két évszakon keresztül is élvezheted ezeknek a kis virágoknak a szépségét, ugyanis újra virágozni kezdenek, amikor tavasszal felmelegszik az idő. Az áttelelés elősegítése érdekében, ha megfagyott a talaj, érdemes vastag talajtakarót adni nekik; ez elszigeteli őket a váltakozó fagy-felmelegedés ciklusoktól, amelyek akár ki is emelhetik az apró növényeket a földből.
3. Gyepfű
Az ősz a legalkalmasabb évszak új gyep ültetésére, akár vetéssel, akár friss gyep lerakásával szeretnénk csinálni. Vadonatúj pázsit lerakásakor a vetés általában a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Ha csak foltos vagy ritkás pázsitot szeretnénk kijavítani, akkor először meg kell gereblyézni a foltokat, hogy szabaddá tegyük a talajt, aztán elszórni a fűmagot, ahova csak szeretnénk, majd enyhén letakarni komposzttal vagy szalmával. Folyamatosan, igényesen öntözni kell mindaddig, amíg a fagy el nem érkezik.
4. Fák és cserjék
Ha nyár után lehűlik a hőmérséklet, de a talaj még elég meleg a gyökérfejlődéshez, tökéletes alkalom kínálkozik a fák és cserjék ültetésére. Ásás előtt mindenképpen járj utána, hogy a földalatti vezetékek hol találhatóak, mert a jövőben gondot okozhatnak a kifejlődött, nagy gyökerek. Az újonnan ültetett fákat vagy cserjéket alaposan öntözni kell, amíg meg nem fagy a talaj, emiatt fog jól megindulni a fejlődésük, mielőtt télen teljes nyugalmi állapotba térnek.
5. Évelő növények
Ha szeretnénk bővíteni az évelő gyűjteményünket, az ősz beköszönte az ideális idő számunkra. A meglévő virágainkat is ilyenkor érdemes szétosztani vagy újratelepíteni. Az ősszel ültetett évelőket alaposan kell öntözni, amíg meg nem fagy a talaj, hogy új, egészséges gyökereket növeszthessenek a nyugalmi állapotuk előtt. Biztosítani kell nekik védelmet a fagy elől, például felaprított levelekkel vagy más talajtakaróval, amelyet körülbelül 7-8 centiméter vastagságban helyezzünk el köréjük. Amint beköszönt a tavasz, elsőként fogják színnel megtölteni a kerti ágyásokat.