Ezért tegyél jégkockát az orchidea cserepébe

Jégkocka hatása az orchideára

Szélesi Ferenc - Főkertész, Bogi
hirdetes

Szerintem mindenki szereti az orchideát, szinte minden házban megtalálható ez a csodálatos növény, sokaknak azonban gondot okoz a nevelése. A most következő trükk mindenkinek tetszeni fog, hiszen amilyen egyszerű, annyira nagyszerű!

Orchidea cserepébe jégkocka

Az orchidea neveléséről, gondozásáról már sokszor ejtettünk szót, ha lemaradtál volna ezekről a cikkekről, akkor pótold:

Az orchidea átültetése

Az orchidea gondozása, nevelése, szaporítása

Serkentsük virágzásra az orchideát!

Azt szerintem mindenki tudja, hogy az orchidea virágzása nagyon egyedi, a kezdeti időszakban csodaszépen virágzik, aztán a virágzás intenzivitása folyamatosan lelassul, veszíti el sorban a virágokat és a leveleket is. Ez a nem mindennapi növény évente többször, átlagosan kétszer-háromszor virágzik, általában átlagosan két napig tart a virágzási ideje.

Vannak olyan orchideák, melyeknél akár több nap is eltelik a két virágzás között, éppen ezért nem kell megijedned semmiképpen, viszont érdemes kipróbálnod ezt a szuper módszert, mivel veszíteni nem veszítesz semmi, és ha bejön(márpedig bejön), akkor virágzásra serkented az orchideát! Nézzük tehát, mit kell tenned!

hirdetes

Elsősorban teremtsük meg a növény számára a megfelelő hőmérséklet-különbséget, ezt úgy érhetjük el, hogyha nappal melegebb szobában tartjuk, éjszakára pedig hűvösebb, 15-16 fokos hőmérsékletre helyezzük. Sokan nem tudják azt, hogy ha csökkentjük a nitrogén mennyiségét trágyázáskor, és inkább foszforban gazdag műtrágyával kezeljük a növényt, akkor serkenthetjük a virágzást! Pedig így van, szóval trágyázzunk inkább foszforral, és biztosítsunk magas páratartalmat a növény számára!

Még egy trükk, amit kevesen tudnak: helyezzük a növényt nagyjából öt-hat napra sötétbe, három-négy nap elteltével meg fognak jelenni a rügyek rajta, azonban ezt a módszert csak egészséges növénynél próbáljuk ki!

Helyettesítsük az öntözést is, locsolgatás helyett tegyünk a cserépbe jégkockát, sokkal jobban fogja szeretni az orchideánk, mivel hosszabb távon kapja meg a szükséges vízmennyiséget. Fontos tudnunk azt is, hogy az orchidea szereti és igényli a sok fényt, viszont a túlöntözésre nagyon érzékeny, éppen ezért kitűnő választás a jégkocka! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-12-31

Wasabi: Tudtad, hogy a világ egyik legnehezebben termeszthető fűszernövénye?

A világ egyik legdrágább és legnehezebben termeszthető fűszernövénye, a wasabi, különleges ízével és egyedi jelenlétével hódítja meg a gasztronómia szerelmeseit.

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

2023-12-31

Rothad a karácsonyi kaktusz gyökere - Mit kell tenni?

Ha a karácsonyi kaktusz gyökerei rothadnak, ne essen pánikba! Ez a cikk praktikus tippekkel és tanácsokkal szolgál, hogy visszaállítsa ezen ünnepi növények egészségét és szépségét.

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2023-12-31

Mit kell tenni, ha a szelídgesztenyét megtámadja a gubacsdarázs?

A gubacsdarazsak könnyen kárt tehetnek a szelídgesztenye levelekben, de szerencsére van néhány bevált módszer, amelyekkel visszaállíthatod a szelídgesztenyéd egészségét.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

góré

hagyományos tárolóépítmény a csöves kukorica részére. Eredetileg fából, ma már acél-... Tovább

hidropónia

talaj nélküli növénytermesztés tápoldatban. Ha a termesztett növények támasztóközeg... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem NVT, mezõgazdasági támogatások