A nyulak szigete

A Nyulak szigetének valódi története

T.J.Lora
hirdetes

 

Sokszor hallhattunk már a Nyulak szigetéről, s most nem a Margit-szigetről van szó, melynek korábban szintén ez volt a neve, hanem egy Japán mellett található cseppnyi szárazföldről, amit elözönlöttek a nyulak.

Nyuszik szigete

A világháborúk alatt Japán is kísérletezett vegyi fegyverekkel, s mivel mindezt titokban kellett tennie, a legcélszerűbb helynek egy olyan sziget tűnt, melynek szinte még a létezéséről se tudott senki. 1929 és 1945 között állítólag közel 6000 tonnányi mérgező gázt állított elő és rejtegetett egy Okunoshima nevű kis szigeten.

Ezt a Japántól nem is olyan messze található, komppal megközelíthető kis szigetet ma már a Nyulak szigeteként ismerik a turisták, hiszen több száz vadonélő nyuszi él itt, akik azonnal megrohamoznak mindenkit egy kis finomság reményében.

Hogy mi okból kerültek a nyulak a szigetre, és hogyan élnek ott, a következő oldalon elárulom.

hirdetes
Nyuszik szigete

Egyes feltételezések szerint az első nyúlkolóniát szándékosan vitték a szigetre, s mint azt sejteni lehet, kísérleti állatokként. A gáz hatásait tesztelték rajtuk, azonban néhány életben maradt, és a háborúk után már senki nem foglalkozott velük, így elszaporodtak. Viszont vannak, akik állítják, hogy az akkori nyúlkolóniából egyetlen egy sem maradt életben, így biztosan nincsenek ma mutánsnyulak a szigeten, ahogy azt néhányan feltételezik.

hirdetes

 

Egy másik elmélet szerint kis iskolások vittek nyolc nyuszit a szigetre 1971-ben, hogy benépesítsék a szigetet, ami úgy tűnik sikerült is. Konkrétan megmondani, hány nyuszi él jelenleg a szigeten, lehetetlenség, de úgy saccolják, lassan elérik az 1000 főt. Mivel a szigeten szinte egyáltalán nincs ragadozó, a kutyákat és a macskákat is kitiltották, nincs ellenségük.

 

Az állatokat rendszeresen ellenőrzik, és állítólag olyan élelemmel is etetik őket, amivel elkerülhető a megbetegedésük. Ma már több turistát vonzanak, mint a szigeten található Mérges Gáz Múzeum, ami nem is csoda, mert a tucatnyi kis szőrös, élelemért kuncsorgó jószág sokkal szívderítőbb látvány, mint egy a világháborúkról szóló épület.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-22

Kroton gondozási tippek: Így segíts neki a legszebb színekben ragyogni

A kroton lenyűgöző, színpompás szobanövény, amely megfelelő gondozással ragyogó színekben tündökölhet, és igazi egzotikus dísze lehet otthonodnak. Így ápold!

2024-10-11

Szilvatorta recept a New York Times-ból: 40 éve hódít egyszerűségével

A szilvatorta, amelyet először a New York Times tett közé és nagyon népszerű édességgé vált. Olvasd el a történetét és a gyors és egyszerű pite receptet.

2024-10-09

Botanikai tulipán vagy törpe tulipán? Ismerd meg ezeket a vad fajtákat

A botanikai tulipánok és törpe tulipánok nem csak szépségükkel, hanem ellenállóságukkal is kiemelkednek. Ismerd meg ezeket a csodaszép vad tulipán fajtákat.

2024-10-08

Az angolkert egy varázslatos kertészeti élmény: így alakíts ki otthon

Az angolkert kialakítása egy varázslatos kertészeti élmény, ha követed ezt az útmutatót, segít neked egy igazi angolkert kialakításában. Próbáld ki Te is!

2024-10-22

Fenntartható gazdálkodás: hogyan csökkentsd az energiafelhasználást a termelés során?

Csökkentsd a gazdaságod energiafelhasználását tippjeinkkel. Ismerd meg az energiatakarékos rendszerek, megújuló energiaforrások és új technológiák előnyeit!

2024-08-23

Ne engedd, hogy a kutya megkóstolja! Ezek a növények megbetegíthetik

Ne hagyd, hogy a kutya megkóstolja ezeket a zöldségeket és gyümölcsöket, mert megbetegíthetik! Megmutatjuk miket kerülj és miket adhatsz bátran a kedvencednek.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

2024-09-18

Hatalmas bajban a fecskéink – Így segíthetsz nekik!

A hűvös, esős idő komoly veszélybe sodorja fecskéinket. Tudd meg, hogyan segíthetsz nekik, és miért fontos a természetvédelmi intézkedések betartása!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magzat (fetusz, fetus)

a fejlődő új lény elnevezése attól az időtől kezdve, amikor a szervkezdemények kialakultak... Tovább

diének

két kettős kötést tartalmazó vegyületek. Fontos képviselőjük a butadién, a kloroprén, az... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek