Sokszor hallhattunk már a Nyulak szigetéről, s most nem a Margit-szigetről van szó, melynek korábban szintén ez volt a neve, hanem egy Japán mellett található cseppnyi szárazföldről, amit elözönlöttek a nyulak.
A világháborúk alatt Japán is kísérletezett vegyi fegyverekkel, s mivel mindezt titokban kellett tennie, a legcélszerűbb helynek egy olyan sziget tűnt, melynek szinte még a létezéséről se tudott senki. 1929 és 1945 között állítólag közel 6000 tonnányi mérgező gázt állított elő és rejtegetett egy Okunoshima nevű kis szigeten.
Ezt a Japántól nem is olyan messze található, komppal megközelíthető kis szigetet ma már a Nyulak szigeteként ismerik a turisták, hiszen több száz vadonélő nyuszi él itt, akik azonnal megrohamoznak mindenkit egy kis finomság reményében.
Hogy mi okból kerültek a nyulak a szigetre, és hogyan élnek ott, a következő oldalon elárulom.
Egyes feltételezések szerint az első nyúlkolóniát szándékosan vitték a szigetre, s mint azt sejteni lehet, kísérleti állatokként. A gáz hatásait tesztelték rajtuk, azonban néhány életben maradt, és a háborúk után már senki nem foglalkozott velük, így elszaporodtak. Viszont vannak, akik állítják, hogy az akkori nyúlkolóniából egyetlen egy sem maradt életben, így biztosan nincsenek ma mutánsnyulak a szigeten, ahogy azt néhányan feltételezik.
Egy másik elmélet szerint kis iskolások vittek nyolc nyuszit a szigetre 1971-ben, hogy benépesítsék a szigetet, ami úgy tűnik sikerült is. Konkrétan megmondani, hány nyuszi él jelenleg a szigeten, lehetetlenség, de úgy saccolják, lassan elérik az 1000 főt. Mivel a szigeten szinte egyáltalán nincs ragadozó, a kutyákat és a macskákat is kitiltották, nincs ellenségük.
Az állatokat rendszeresen ellenőrzik, és állítólag olyan élelemmel is etetik őket, amivel elkerülhető a megbetegedésük. Ma már több turistát vonzanak, mint a szigeten található Mérges Gáz Múzeum, ami nem is csoda, mert a tucatnyi kis szőrös, élelemért kuncsorgó jószág sokkal szívderítőbb látvány, mint egy a világháborúkról szóló épület.