Mi a helyzet szobanövényeiddel?
Érdemes odafigyelned, hogy szobanövényeid alatt sose álljon a víz, ugyanis hosszú távon a legtöbbnek ez okozza vesztét – amennyiben ezeket a szépségeket meglocsolod, utána egy rövidebb idő elteltével mindig ellenőrizd le, hogy maradt-e a kaspóban valamennyi folyadék. Ha igen, akkor azt érdemes kiöntened.
Mikor érdemes locsolni?
Amennyiben nem szeretnél növényeidnek ártani, akkor érdemes a hajnali, vagy esti órákban öntözni – ennek oka, hogy ekkor már sokkal kisebb a párolgási veszteség. Arra is érdemes odafigyelned, hogy ne égesd meg növényeidet – figyelj oda, hogy az esti órákban már csak gyökérzetét locsold. Felüdítő esőztető öntözést növényeink érdekében csak a hajnali órákban érdemes végezni. Mégis, amennyiben tudsz, a legtöbb esetben alkalmazz csepegtetéses öntözést!
Ezzel a módszerrel nem csak hosszabb távon elégítheted ki növényeid igényeit, de képes leszel megóvni őket a különböző problémáktól.
Egyéb gondozással kapcsolatos tanácsok
A nyári melegben már nem érdemes fákat venned, ültetned. Amennyiben mégis úgy érzed, hogy létfontosságú kerted számára egy-két darab mindenképpen preferáld azokat, amik konténerekbe vannak ültetve, valamint fokozottan ügyelj arra, hogy biztosítsd számukra a megfelelő folyadékmennyiséget.
A gyepedre is fokozottan figyelj oda – a melegebb időszakban akár hetente kétszer is érdemes lehet lenyírnod azt. Nyáron nincs olyan, hogy túl sok fűnyírás! A meleg, párás, csapadékos időben ugyanis ennek hatására csak szebben fog majd növekedni gyepünk. Ezzel szemben ugyanakkor, ha az időjárás túlságosan száraz, akkor érdemesebb hosszabbra hagynod, hanyagolni levágását – így a nap sokkal nehezebben lesz majd képes kiszárítani fűszálaidat.
Hogyan öntözzem balkonnövényeimet?
Rájuk is a legtöbb szabály érvényes, csakúgy, mint szabadföldi növényeidnél – lehetőleg korai vagy késői órákban öntözd őket. Érdemes odafigyelned, hogy semmilyen víz ne álljon növényeiden, amennyiben esik, a folyadékot, amit már nem igényelnek növényeid, öntsd le róluk.