Sokféle színváltozatban nevelhetjük, olyan fajtái is akadnak, melyek a virágzása mellett csíkos, bordó, különlegesebb levelekkel rendelkezik. Nyár végére akár már 3 méteresre is megnőhet. Általában a nagy rizómákat szétdarabolva tudjuk szaporítani, de arra figyeljünk, hogy ebben az időszakban és esetben rengeteg tápanyagra lesz majd szükségük.
Próbáljunk meg napsütötte helyet biztosítani számára, valamint ültetése előtt egy nagyobb cserépben hajtathatjuk egy rövidebb ideig. Amennyiben nincs előnevelés, már április közepén kikerülhetnek tövei.
A gumós begónia ültetése
Egyik legkedveltebb gumós növényünk, mind kertben, mind cserépben nevelhető. A növény a félárnyékos helyeket kedveli, a nyár elejétől egészen a fagyokig tart virágzása.
Ültetése előtt érdemes gumóit egy-két óráig vízben áztatni, majd tőzeges virágföldben elvégezni magát az ültetést. Annyi is elegendő lehet, ha a talajába keverünk egy kisebb mennyiségű tőzeget. Figyelj oda, hogy nagyjából egy centiméteres földet boríts majd gumójára. A növény a tápanyaggazdag talajt szereti, valamint tápoldatozás mellett egész nyáron képes lesz virágaival meghálálni a gondoskodást.
Ültetés előtt lehetőség van a gumók hajtatására is, ebben az esetben akkor érdemes kiültetnünk, ha már meghozta a növény 3-4 első levelét. Az ideális időszak számára a május-július, illetve fagyok előtt mindenképp vigyük majd védett helyre.
Minden, amit a díszhagymák ültetéséről tudni érdemes
Ez az időszak tökéletes a díszhagymák ültetésére is. A napos vagy félárnyékos helyeket kedvelik, valamint érdemes tudnunk, hogy ezeket a növényeket nem fontos a fagy közeledtével elpakolni, hagymáit nyugodtan kint hagyhatjuk, ugyanis jól bírják a telet. A díszhagymák az egészen apró termetű daraboktól, akár a hatalmas példányokig sokfélék lehetnek.
Virágzás után a levélzetének elszáradásáig folyamatosan locsolni kell. A hagymákat 3 -4 évente célszerű kiásni, majd visszatelepíteni.
Neked melyik cikkünkben említett növény a kedvenced?