A növényvédő szerek károsak, szabadulj meg a maradványaitól te is

Szabadulj meg a növényvédő szer maradványától

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

Sokan rettegnek attól, hogy a zöldségeken és a gyümölcsökön rajta marad a növényvédő szer, ami káros lehet az egészségükre. A most következő cikkben elmondjuk, milyen veszélyeket rejt magában a növényvédő szer maradványa, illetve, hogy hogyan távolíthatod el.

Sikeresen megszabadulhatsz a növényvédő szer maradványától te is, megmutatjuk a legjobb trükköt

Növényvédő szerekről röviden

A peszticidek, más néven növényvédő szerek olyan anyagok és annak keverékei, (vegyszerek, biológiai szubsztanciák és egyéb ágensek), melyek alkalmazásának a célja a növények, termények védelme, és a kártevő élőlények távol tartása, terméketlenné tétele és elpusztítása.

Érdemes elkerülni ezeket a szereket, és átváltani bióra, mára azonban sajnos szinte elkerülhetetlen a permetezés, annyira elszaporodtak a kórokozók. A növényvédő szeres tasakok mindegyik rajta kell szerepelnie, hogy hány napos a várakozás ideje, ezt mindenképpen be kell tartani, illetve oda kell figyelni arra is, hogy megfelelő védőruházatban végezzük a növények védelmét.

A növényvédő szerek káros hatásai: fejfájás, levertség, hasfájás, puffadás, gyengeség. DE! Mi van akkor, hogyha így is marad növényvédő szer a növényeken? El tudod távolítani könnyen és egyszerűen, meg is mutatom, hogyan!

hirdetes

A hámozás nem véd

Még ha azt is tervezzük, hogy a gyümölcsöt és zöldséget meghámozzuk, jobb és ajánlatosabb azt előtte alaposan megtisztítani. Tegyük fel, van egy szép, érett dinnyénk. Felvágjuk, anélkül, hogy előtte lemostuk volna. A kés a héjon található baktériumokat és gombákat automatikusan a dinnye belsejébe szállítja. Az előtte tiszta gyümölcshús tökéletes táptalaja lesz mindenféle mikrobának és kórokozónak.

Mosogatószer?

Egyesek a gyümölcsöt és zöldséget szokványos mosogatószerrel mossák meg. Ezzel sok peszticidet távolíthatunk el, de nem mindet. Ráadásul minden gyümölcs- és zöldségadaggal feltehetően a mosogatószer maradványát is elfogyasztjuk.

Zöldségkefe?

Mit kezdünk az érzékeny termékekkel, mint pl. a bogyósok és a sárgabarack. Ezeket aligha tudjuk zöldségkefével tisztítani a gyümölcs sérülése nélkül. Ha vízbe áztatjuk őket, akkor pedig elveszítik aromájukat, értékes vitaminjaikat és ropogós állagukat – a mérgező maradványok viszont továbbra is megmaradnak.

A megoldás az almaecet!

Tegyünk 5-6 liter vízbe fél liter almaecetet, a zöldségeket és gyümölcsöket rakjuk bele az oldatba, majd hagyjuk állni 15-20 perc. Ezután vegyük ki a vízből, és mossuk meg alaposan mindet. Tökéletes megoldás, mivel az almaecet a szennyeződések, baktériumok 98 százalékát eltávolítja és még egészséges is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-11-13

Felkopaszodott mikulásvirág elleni tippek! Így előzd meg idén

A felkopaszodott mikulásvirág problémájával sokan találkoznak az ünnepek alatt és után. Mutatunk néhány hasznos tanácsot és tippet az elkerülése érdekében.

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Marnie (Br. 6429 f)

Tavaszi árpa Cél: sörárpa Leírás:A fajta növekedési típusa korai fejlõdési stádiumban... Tovább

87/2006. (XII. 28.) FVM rendelet

a szõlõ szaporítóanyagok elõállításáról, minõsítésérõl és forgalomba hozataláról ... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem