Milyen növényeket válassz
Ha új számodra a kertészkedés, akkor első körben javasolt szívós, nem túl kényes növényeket választani, főleg ha beltérben szeretnéd tartani őket. A rákvirág, a buzogányvirág, a szobai szanszeviéria, a filodendron, és a Zamioculcas mind jó opciók. Virágzó növények közül az afrikai ibolyákkal, a vitorlavirágokkal, az orchideákkal és flamingóvirágokkal érdemes próbálkozni. Szabadtéri növénytartós kertészkedés esetén sokkal több faj közül válogathatsz. Szinte bármilyen zöldséget és törpe gyümölcsfákat is nevelhetsz tárolókban, amiket télen speciális sátorokba vihetsz, hogy meghosszabbítsd a növények tenyészidőszakait.
Átültetés
Az átültetés a növénytartós kertészkedés egyik jellemző szükséglete. Két vagy három évente muszáj leszel átültetni növényeidet, de az ültetés gyakorisága függhet a növények növekedési sebességétől is. Ha a víz túl gyorsan távozik el a tárolóból, vagy az elvezető lyukakban megjelennek a növények gyökerei, akkor mielőbbi átültetésre van szükség. Öntözés után óvatosan vedd ki a tárolóból úgy, hogy megfogod a szár alját és finoman kicsavarod a közegből. Távolítsd el róla az elhalt gyökérrészeket úgy, hogy az egészségesek ne sérüljenek. Ültesd vissza egy kétszer nagyobb tárolóba, megfelelő ültetőközegbe.
A talaj kiegészítése és az adalékanyagok
Ha évelő növényeket nevelsz termésükért, akkor érdemes két tenyészidőszak között frissre cserélni a termőközeget alattuk. Minden esetben végezz közegcserét, ha bármilyen fertőzés jeleit észleled a növényeken, és ne felejtsd el alaposan kitakarítani előtte a tárolót is.