Körömvirág + Brokkoli
A körömvirág ragacsos anyagot bocsát ki a magából, ami magához vonzza és csapdába ejti a levéltetveket. A különböző káposztafélék, például a brokkoli mellé ültetve kiválóan alkalmasak a levéltetvek távoltartására ezekről a növényekről. Továbbá vonzza a minden kertben szívesen látott katicabogarakat is, amik előszeretettel fogyasztják a csapdába esett levéltetveket.
Saláta + Paradicsom vagy Padlizsán
A különböző növekedési folyamattal rendelkező növényeket is szokás párosan ültetni. Az eljárás neve „intercropping”, azaz „keresztművelés” – a magasabbra növő paradicsom és padlizsán árnyékot biztosít a hűvösebb légkört kedvelő növények számára, mint például a salátáknak.
Retek + Répa
A nyelvtörővel ellentétben itt szó sincs mogyoróról, de a répa és a retek kiválóan megférnek egymás mellett. Ez a két növény különböző helyekről veszi fel a tápanyagokat, ezért nem fosztják meg egymást azoktól. A retek gyorsabban kifejlődik és nem nő olyan mélyre mint a répa, aminek hosszú gyökere miatt tovább tart a teljes méret elérése is.
Paradicsom + Bazsalikom vagy Koriander
Egyesek szerint a bazsalikom javítja a paradicsomok ízét, de első sorban a kártevők távoltartása miatt szokás a piros finomságok mellé ültetni. A virágzó bazsalikom és koriander remekül vonzza a beporzókat is.
Metélőhagyma vagy Fokhagyma + Saláta
A levéltetvek ki nem állhatják a számukra büdös metélő- vagy fokhagymákat, ezért el is kerülik őket. Érdemes tehát a saláta közelébe ültetni, hogy megvédjük azokat a kártevőktől. A Fülesternye itt is segíthet a jótékony beporzók csalogatásában.
Rózsa + Gólyaorr vagy Metélőhagyma
Mint azt már említettük, az erős szagú növényeket kerülik a különböző bogarak és a levéltetvek. Ugyan a siker ennél a párosításnál nem garantált, érdemes néhány szagosabb zölddel távol tartani a rózsáktól a kártevőket, vagy legalább is megpróbálni.
Káposzta + Orvosi székfű
Az orvosi székfű vonzza a káposztafélék számára szükséges hasznos rovarokat. Ősszel érdemes a föld felett elvágni és trágyaként az ágyásra dobni őket. A gyökereket érdemes meghagyni a földben, ugyanis ezek idővel természetes módon a táptalaj részévé válnak majd.