Menyecskeszem (Coreopsis)
A menyecskeszem egy szívós teraszi virág, ami remekül érzi magát növénytartókban. E mellett remekül mutat még egy vadvirágos kertben is, különösen mert több élénk, meleg színben (piros, rózsaszín, narancssárga, citromsárga) is fellelhető.
Kroton (Croton)
A krotont számos helyen a szobanövények között találod, de persze teraszi virágként is nevelheted őket. A krotonok valójában jobban is érzik magukat a szabadban, mert természetes napfény és eső hatására sokkal nagyobbra nőnek, mint a négy fal között. Leveleik egyszerre több színben is pompáznak, általában zöld alapon sárga, piros és egyéb meleg foltokkal. Napos helyet és mérsékelt öntözést igényelnek csupán.
Broméliák (Bromeliaceae)
A broméliák szintén azok számára jó választások, akik szeretnének trópusi hangulatot varázsolni teraszukra. Ezek az eredetileg is trópusi eredetű növények mintás levelekkel, és gyönyörű, élénkszínű virágokkal díszítik környezetüket. Előfordulhat, hogy nem virágzanak, de leveleik még így is növelik a terasz esztétikai értékét. A broméliák virágzásukat követően elhalnak, de a körülöttük felbukkanó új hajtásaikat átültetheted egy másik növénytartóba, ahol új életet kezdhetnek. Ezek a teraszi virágok tehát rendszeresen képesek megújulni, ha kellő figyelmet és gondoskodást kapnak!
Tarkalevél (Caladium)
A teraszoknak általában árnyékos részeik is vannak, ahol a nagy fényigényű teraszi virágok kevésbé érzik jól magukat. A tarkalevelek szerencsére pont, hogy szeretnek árnyékban lenni, ezért ha van teraszodnak egy üres, mindig árnyékos sarka, akkor sokkal izgalmasabbá teheted egy ilyen szépséggel. E beszédes nevű növények levelei sárga, fehér, piros, lila vagy éppen rózsaszín színekben pompáznak. Félreértés ne essék azonban – a tarkalevelek az árnyékban érzik jól magukat, de a hideg időt és talajt nem kedvelik. A melegben ébrednek csak igazán fel, habár ehhez nagy mennyiségű vízre lesz szükségük.
Új-guineai nebáncsvirág (Impatiens hawkeri)
Szintén jó választás a terasz árnyékos zugaiba az új-guineai nebáncsvirág, amivel még több színt vihetsz a portára. Mivel nem igényel közvetlen napfényt, remek szobanövény is lehet belőle. Ha rendszeresen lenyisszantod elvirágzott részeit, még ősszel is virágozhat. Sok nebáncsvirággal ellentétben az új-guineai fajtát nem fenyegeti a peronoszpóra.