Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Tippek és tanácsok, hogy ne kelljen sokat költened

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből!

FO, GE.
hirdetes
Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Ezekre figyelj a csodás datolyapálmáért

5.    Az első fél év

A mag az első 6 nap alatt fog hajtást növelni. Amikor a zöld hajtás eléri a 10 centiméteres hosszt, ideje átültetni a magot egy 10 centiméter átmérőjű cserépbe. A földkeverékről itt sem szabad megfeledkezi, rendkívül lényeges lépése ez az ültetésnek. A következőket kell alá tenni: 1 rész gyeptalaj és levél, majd megint 1-1 rész tőzeg és homok. Tovább a szokott módon mehet minden.

6.    Cseperedés

A növekedés fázisában a datolyánknak sok napfényre, állandó hőmérsékletre és rendszeres öntözésre van szüksége. A melegebb évszakokban 22-25 °C, a hidegebb évszakokban pedig 16-18 °C az ideális számára, na meg a szűrt napfény, ne hagyjuk, hogy a közvetlen fény szétégesse a leveleit. Nyáron és tavasszal természetesen vízigényesebb, ilyenkor hetente három alkalommal öntözzük. Télen sokkal jobb dolgunk van, elég egy héten egyszer meglocsolni, de a következő évben majd ne felejtsük el, hogy tavasztól megint heti 3 az ajánlott.

hirdetes

7.    Életben tartás

 

Sokan ott rontják el egy növény esetében, hogy nem fordítanak elég figyelmet annak helyigényére. A datolya az első öt évben elég jól el van, viszont utána gyors ütemben indul fejlődésnek, es egyre nagyobb és nagyobb teret fog dítani. Ezért nagyon fontos, hogy már az első évtől legyen rendszeres az átültetés, mindig 2 cm-el nagyobb edénybe érdemes ültetni. Így elkerülhető az, hogy idő előtt kipusztuljon szerencsétlen datolyapálmánk.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-12-05

Az ásás: a talajforgatás előnyei és hátrányai szakértői szemmel

Az ásás, más néven talajforgatás, egy régóta alkalmazott talajművelési technika, amelynek előnyeit és hátrányait szakértő segítségével vizsgáltuk meg.

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-12-09

Téli borsó vetése: hasznos tippek a gazdag tavaszi szürethez

A téli borsó vetése remek lehetőség arra, hogy már tavasszal friss, zsenge termést takaríts be – megfelelő gondoskodással bőséges szüretben lehet részed!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

zonáció

egy-egy termőhelyen a környezeti tényezőknek megfelelő növénytársulások övezeteket,... Tovább

fenntartás

az állóeszközök és a fogyóeszközök folyamatos és biztonságos üzemeltetését szolgáló... Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs kert Növénytermesztés