Miért nem működik az esőlánc? - Mutatjuk az esetleges problémákat

Miért nem működik az esőláncom? - 4 szakértői megoldás erre a gyakori problémára

ZH
hirdetes

A szakértők elmagyarázzák az esőláncok nem hatékony működésének gyakori okait, és ezeket az egyszerű otthoni megoldásokat ajánlják kipróbálni.

esőlánc problémák

Miért nem működik az esőlánc?

Az esőláncok csodálatos kiegészítői a kertnek, az esővíz biztonságos összegyűjtésére való képességüktől a csodálatos megjelenésig és a nyugtató zen hangzásig, nem csoda, hogy egyre többen választják ezeket a kertjükbe. Azonban nem biztos, hogy olyan egyszerű felakasztani a veranda tetejére az esőláncokat, különösen, ha azt szeretnénk, hogy megfelelően működjenek.

Ha most azon töprengsz, hogy „mi az esőlánc és hogyan működik?”, nem vagy vele egyedül. Ezek az eredetileg japán találmányok szebb alternatívát jelentenek a hagyományos lefolyó és ereszcsatorna helyett. Bár a felépítése egyszerű, van néhány dolog, ami azt jelentheti, hogy ezek a csodálatos láncok nem úgy működnek, ahogyan elvárnád.

Itt a szakértők elmagyarázzák, miért nem működik az esőlánc, és hogyan javíthatjuk meg könnyedén.

MIÉRT NEM MŰKÖDIK AZ ESŐLÁNCOM?

 

Ha a kevésbé hatékony esőlánc miatt elgondolkodtál azon, vajon jobbak-e az esőláncok, mint az ereszek, akkor előfordulhat, hogy nem megfelelően szerelted fel a láncot.

1. ZAJOS ESŐLÁNC

Míg az esőláncok meglehetősen kellemes hangot keltenek, néhányan csodálatosan kiegészítik a zen japán kerti ötleteket és lágy, csepegős hangot hallatnak, de ha rosszul szereljük fel, az zajos esőláncot is okozhat és megzavarhatja kerted békéjét és nyugalmát.


Az egyetlen probléma, amellyel újra és újra találkozunk az esőláncokkal kapcsolatban, hogy a háztulajdonosok panaszkodnak a belőlük származó zajra. Ha a környéken elég erős az eső, akkor megnövekszik az áramlás az esőláncon, és nem igazán alkalmasak nagy mennyiségű víz kezelésére. Erős esőzések során hajlamosak tócsák kialakítására, ami viszont hangos fröccsenéshez vezet. Az esővíz összegyűlik a lánc alján, ami idővel növekedni fog, ahogy a víz lezúdul a láncon.

hirdetes

Az esőláncokat mindig hagyományos lefolyóval együtt kell használni. A kettő kombinációja segít levezetni a nyomás egy részét az esőláncról, és tompítja a túlzott zajt.

2. ESŐLÁNCOK FAGYÁSA

Ha különösen hideg éghajlaton élsz, akkor az esőlánc néha kicsit nagyobb gondot okozhat, mint a világ mérsékeltebb részein.

Az esőláncok is hajlamosak a fagyásra, ez általában nem jelent problémát, de ha egy adott hosszú esőláncot szereltél fel, bizonyos óvintézkedéseket kell tenned, mivel a jég túlsúlyt helyezhet a láncra, amitől elpattan és leválik a horgáról.

Győződj meg róla, hogy szemmel tartod a láncokat, és verd le róla a keletkező jeget, ne hagyd, hogy felhalmozódjon.

Ha úgy döntesz, hogy fagyállót használsz az esőláncon, hogy segítsd a téli fagyok ellen, ügyelj arra, hogy ezalatt az esővíz ne gyűljön össze a láncról. A fagyálló lefolyás könnyen szennyezheti az iváshoz, a növények tisztításához és öntözéséhez használt vizet, ami indokolatlan károkat okoz.

3. ESŐLÁNCOK ELDUGULÁSA

Nyilvánvalóan az esőláncok egyik fő vonzereje az a tény, hogy nem lehet olyan könnyen eltömíteni törmelékkel és homokkal, mint egy hagyományos ereszcsatornát, de eltömődések előfordulhatnak, különösen akkor, ha a víz a tetőről folyik le vagy egy ereszcsatornából. Bár úgy tűnik, hogy ez elveszi az esőlánc vonzerejét, a lerakódások eltávolítása a láncról sokkal egyszerűbb, mint az ereszcsatornák és lefolyók kiürítése, amikor az otthont az őszre készítik elő.

Az üledék idővel felhalmozódhat a láncok láncszemeiben, ami megzavarhatja a víz áramlását, és néhány különböző irányba továbbíthatja. A jó hír az, hogy csak évente egyszer kell letakarítani őket.

4. AZ ESŐLÁNC NEM IRÁNYÍTJA MEGFELELŐEN A VIZET

Az esőláncok tulajdonosai számára az egyik leggyakoribb probléma a nem megfelelő vízelvezetés. Ennek fő oka általában az esőlánc helytelen elhelyezése, vagy olyan esőlánc, amely kizárólag a vízelvezetésre támaszkodik, további lefolyó nélkül.

Az esőláncokat csak olyan területekre szabad elhelyezni, ahol hagyományosan lefolyócsövet helyeznek el, ha azt akarjuk, hogy megfelelően működjenek. Céljuk, hogy a víz áramlását elirányítsák az ingatlanról és visszavezessék a talajba.

Szerencsére a választott esőlánc típusa ritkán okoz gondot, mivel a lánc elkészítéséhez használt fém típusa kizárólag dekoratív célok miatt fontos. Ami az esőlánc anyagát illeti, ez csak személyes preferencia. A réz a legelterjedtebb, olyan vöröses megjelenésű, amit a lakástulajdonosok szeretnek. Alternatív megoldásként rozsdamentes acélból, alumíniumból vagy akár sárgarézből is vásárolhatunk.

ELDUGULHATNAK AZ ESŐLÁNCOK?

Az esőláncokat úgy tervezték, hogy biztosítsák a víz eltömődés nélküli áramlását, ellentétben a hagyományos esőcsővel vagy ereszcsatornával, azonban az időnként felhalmozódó törmelék lassú vízmozgást okozhat. Emiatt az Általában jó ötlet az esőláncot évente egyszer megtisztítani az optimális teljesítmény érdekében.

 

TÉLRE LE KELL SZERELNI AZ ESŐLÁNCOKAT?

Le kell szedni az esőláncot, ha olyan területen élsz, ahol gyakran esik nagy mennyiségű hó, erős szél vagy kemény fagy a jellemző, hogy megelőzd az esőlánc károsodását. Ha mérsékeltebb éghajlaton élsz, ahol csak eső van és időnként fúj a szél, akkor általában rendben van, ha télen kint hagyod az esőláncot.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Csávázó Prestige

Rovar és gombaölő csávázó szer a burgonya vetőgumó csávázására.Hatóanyag: 140 g/l... Tovább

tenyészterület

Egy növény (tő) részére kívánatos talajfelület. Meghatározható a tő- és a sortávolság... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek