Ha még sosem néztél utána, hogy mi mindenre jók a napraforgómagok, akkor mai cikkünkben bizonyára meglepődve tapasztalod majd, hogy milyen sokoldalú kis termések is valójában. Tele fehérjével, vassal és E-vitaminnal, a napraforgók magjait több okból is érdemes beiktatnod étrendedbe. Nem kell kilókat enni belőle – csupán egy maréknyi is elég ahhoz, hogy kiélvezhesd jótékony hatásait. Ha csak teheted, a nem sózott változatok közül válogass a boltokban, hogy ne vigyél be a kelleténél több nátriumot szervezetedbe. Szóval mi mindenre jó a napraforgómag? Lássuk a napraforgómagok legjobb felhasználásait!
Add hozzá salátákhoz
Ha szeretnéd a legegészségesebb keretek között felhasználni napraforgómagjaidat, akkor szórd rá őket egy adag salátára. Nem csak tápanyagokkal gazdagítják majd a tál tartalmát, hanem diószerű ízt és ropogós textúrát is kínálnak a zöldségek mellé. Elég csak egy evőkanálnyi belőlük. A friss zöldségsaláták mellett a krumplisalátákhoz és más alternatívákhoz is kiválók.
Használd fel diákcsemegében
A diákcsemegék tökéletesen adják magukat a napraforgómagokhoz, ezért, ha házilag készítesz magadnak ilyen keveréket, akkor ezekből is adj hozzá egy adaggal. Önts össze némi gabonapelyhet, aszalt gyümölcsöt, mandulát, kesudiót és egyéb ropogós finomságokat, és csemegézz ezekből túrázás közben. Ezek a magvak mind tele vannak energiával és tápanyagokkal, tehát sokat segítenek majd a nagyobb távok során.
Készíts olajat
A napraforgóolaj minden háztartásban jól jön. Felhasználhatod pácoláshoz, salátaöntetekhez, illetve más olajok helyett is bizonyos receptekben. Egy erre megfelelő prés segítségével te is kinyerheted az olajat napraforgómagjaidból.
Süsd bele süteményekbe
Ha szeretnéd táplálóbbá és ízletesebbé tenni süteményeidet, akkor ebben is a napraforgómagok segíthetnek. Nem is kell ledarálnod őket, hiszen apró méretüknek köszönhetően a kisebb muffinokban és más süteményekben is gond nélkül elférnek. Ezen kívül persze nagyobb finomságok, például kenyerek elkészítéséhez is használhatod magjaidat.
Keverd joghurtba
Kedvenc joghurtodat biztosan kóstoltad már müzlivel, viszont egy adag napraforgómaggal is ropogósabbá teheted. A legtáplálóbb és legízletesebb eredmények érdekében natúr görög joghurtot használj, illetve vágj magadnak hozzá néhány szelet friss gyümölcsöt is.
Csinálj sajtgolyót
A sajtgojók nagyszerű partifinomságok, mert könnyedén elkészíthetők, és az emberek előszeretettel csemegéznek belőlük. Készíts sajtgolyókat egy tetszőleges recept alapján, majd görgesd meg őket egy jó adag napraforgómagban. Nem csak az ízvilágot egészítik ki remekül, hanem ropogós, harapnivaló textúrát is kölcsönöznek a golyóknak.
Használd levesben
Bizonyára ettél vagy legalább is láttál olyan levest, amiben pörkölt tökmagok úszkáltak. Ugyan ezt napraforgómagokkal is megteheted. Habár kisebbek, mint sok más mag, ízük épp elég enyhe ahhoz, hogy szinte bármilyen levesbe passzoljanak.