Második lépés: a napelem
A napelemek feladata, hogy energiát termeljenek az üveglapok aljába épített LED égők számára. Mint azt már említettük, érdemes olyan napelemes LED-lámpát választani, amely egyszerre több égőt is működtet. Ez azért fontos, mert később ezek az égők kerülnek majd az üveglapok alá. Szereljük szét a napelemes lámpát – a napelemek egy napsütötte helyre kerülnek majd; az akkumulátorok és az áramkör egy fedettebb, biztonságosabb részre; a LED égők pedig az üveglapok alá.
A projekt lényege, hogy a napelemes lámpa három része (napelem, akkumulátor és égők) közötti távolságot kibővítsük. Ehhez a szerkezet szétszerelésére lesz szükség, és a három rész közötti kapcsolat megtoldására – ehhez lesz szükség a kábelekre. Mivel ezek egy része a föld alatt fut majd, részben pedig a föld felett (ahol az időjárás viszontagságainak is ki lesz téve) érdemes erősen szigetelt változatot használni.
Harmadik lépés: a lámpák
Különítsük el tehát a napelemeket és az égőket a szerkezettől. Ehhez a forrasztott lámpák szétforrasztására lesz szükség. Mérjük le a távolságot a napelem végleges helye (valószínűleg a tető) és a között a fedett pont között, ahová az akkumulátor kerül majd. Legalább ilyen távolságú kábellel kössük össze ezt a két alkatrészt. Ügyeljünk rá, hogy az akkumulátort ne hagyjuk szabadon még fedett részen sem – érdemes egy saját kis házat kialakítani neki, amelyben mindentől védve van és megfelelően szigetelni azt. Végül teszteljük le, hogy a napelem ténylegesen termeli az energiát az akkumulátor számára.
Ez után jöhetnek a lámpák: a LED égőket ragasszuk az üveglapok alá valamelyik sarokba, majd epoxigyantával vagy szilikonnal fedjük le őket – az anódot és a katódot azonban hagyjuk szabadon, ezekkel kötjük majd össze ugyanis az akkumulátort. Még ne kössük össze az akkumulátort az égőkkel!
Negyedik lépés: az üveglapok kihelyezése
Jelöljük meg a kertben, hogy hová szeretnénk telepíteni az üveglapokat. Mérjük meg, hogy milyen hosszúságú kábelekre lesz szükség, hogy minden LED égőt külön-külön összeköthessük az akkumulátorral. Érdemes valamivel nagyobb kábelhosszt vágni, mint amekkorát mérünk!
Ássunk ki az üveglapok helyét, és – mint ahogy azt már az első lépésben is láthattuk – töltsük fel valamivel a gödrök alját, ami jól mutat este a világítás alatt. Szükségünk lesz egy árokra, amelyben elvezethetjük a kábeleket az üveglapokhoz. Végül forrasszuk össze az égőket a kábelekkel. Epoxigyantával vagy szilikonnal szigeteljünk minden kiálló kábelrészt, hogy megvédjük az időjárástól! Ha minden kész, akkor temessük vissza a kábeleket a földbe, kapcsoljuk be az akkumulátort és már kész is a napelemes, világító járdánk!