Mik virágoztak nagyszüleink kertjében? Ismerd meg Te is.

Visszatérnek az emlékek, ilyen növények virultak nagymamáink kertjében!

Szélesi Ferenc Főkertész, ZH
hirdetes
Nagymama kertjének nincsen párja!

Nagymama kertje – Nárcisz

Az egyik legkedveltebb húsvéti virágnak tartották számon régebben. Február végén már kidugja a fejét, és márciusban, áprilisban virágzik, a húsvét idei virágzásának köszönhetően sokan nevezik húsvétvirágnak is. Nagymamám kertjében ez a növény is ott volt minden tavasszal és köszöntötte nagymamámmal együtt a jó időt!

Nagymama kertje – Büdöske

Sose értettem, hogy nagymamám mit szeret a bársonyvirágban, mondjuk kicsi voltam, és amikor azt hallottam, hogy büdöske, irtóztam tőle, mert nyilván büdös, így a közelébe se mentem. Nagymamám szerette a kis virágút és a nagy virágút is, szegélynövényként nevelte mindig. Később azért megértettem, miért, megtaláltam a szépséget én is a büdöskében, és nem is büdös!

Nagymama kertje – Gyűszűvirág

A gyűszűvirág volt az egyik legcsodálatosabb növény nagymamám kertjében, én nagyon-nagyon szerettem mindig is ezt a virágot, az egyik nagy kedvencem volt! Nagymamámnál minden színben pompázott a gyűszűvirág, mamám is nagyon szerette! 

hirdetes

Nagymama kertje – Liliom

Az ázsiai liliomok kora nyáron a kertek ékességei. A legnagyobb hibridcsoport a liliom hibridek között. Arisztokratikus szépségük, lélegzetelállító színvariációik miatt igen népszerűek. Utoljára, de nem utolsósorban említhetjük, hogy az ázsiai liliomok a legkönnyebben tarthatók.

Nagymama kertje – Napraforgó

Mivel nagyikám szerette a madarakat, ültetett pár napraforgót minden évben. Számomra hihetetlen volt, de hatalmas fejet hozott mindig, és nagyon sokáig virágzott. Szerettük a napraforgót, mert a szárával jól lehetett kardozni, bár a nagymamám ennek annyira nem örült.

Nagymama kertje – Margaréta

Lágyszárú, évelő növény. Mélyen gyökerezik, 20–70 cm magasra nő meg, a szár egyszerű, néha elágazó. Alakgazdag faj. Az élénkzöld tőlevelek tojásdadok vagy lapát formájúak, csipkés szélűek; a szárlevelek ülők, ék alakúak, durván fogazottak, felfelé haladva csökkenő méretűek. A Raunkiær-féle életforma-osztályozás szerint protohemikriptofiton (H5). Májustól októberig virágzik. Hosszú kocsányain 4–6 cm széles, magánosan álló fészekvirágzat fejlődik. A 20-30 fehér színű, szétálló, legfeljebb 6 mm széles nyelves virág meddő. A hímnős csöves virágok aranysárgák. Képes a vegetatív szaporodásra, de az ivaros szaporodás a jellemzőbb. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

infantilizmus

az egész szervezet vagy valamely részének korábbi (szó szerint: gyermekkori) fejlődési fokon... Tovább

gennyes gyulladás

a gyulladás jellegzetességét a nyálkahártyával, savóshártyával bélelt üregekben v. a... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert