Besárgultak a muskátli levelei
A muskátli leveleinek besárgulása, megfakulása sokféle okból fakadhat, például lehet fény- vagy tápanyaghiány, de leginkább a szezon elején, a hideg okozza, vagyis a hideggel járó klorózis, ami következtében a levelek zöld színéért felelős klorofill csökken és a levelek besárgulnak. Ez általában 8 fok alatt következik be. A klorrózis esetén a muskátli egy önvédelmi folyamatot indít be, vagyis pont hogy óvni akarja a növényt az esetleges megbetegedésektől. Megjelenését könnyen megtudjuk előzni, figyelnünk kell, hogy csak állandó 8 fok feletti hőmérséklet esetén vigyük ki a szabadlevegőre.
Amennyiben a foltok és a sárgulás már megjelent a muskátli levelein, és ezzel egyidejűleg több gyűrű alakú barna kör is megjelent a levél alján, biztosak lehetünk benne, hogy a muskátlink elkapta a muskátli rozsdát, ami nem más mint egy gombás betegség. A muskátli rozsda leginkább nyáron, a párás időben jelenik meg, ami a levelekre fröccsenő vízzel terjed. Azok a levelek, amik megbetegedtek, már nem fognak meggyógyulni, ezért távolítsuk el őket minél előbb, ugyanis a növényt még megvédhetjük. Tegyük át a muskátlit egy jól szellőző helyre, miután az összes beteg levelet eltávolítottuk, és ügyeljünk rá, hogy ne legyen mellette más virág. Öntözéskor ne kerüljön víz a levelekre!
Muskátli kiszáradása
Túlöntözés lehet, ha muskátlink talaja nedves, mégis elkezdenek hervadni virágai, ugyanis a túl sok nedvesség következtében a virágföld nagyobb pórusait eltömíti a víz. Ilyen esetekben az oxigén és a szén-dioxid cseréje megzavarodik a gyökércsúcsoknál, és a muskátli rothadásnak indul. Szívósságuknak köszönhetően, ha időben észrevesszük a problémát, könnyen magához tér. Hogy a gyógyulás folyamatát elősegítsük, vegyük vissza az öntözést és hagyjuk kiszáradni a talaját. Ellenőrizzük a talaj minőségét is, a legjobb ha ilyenkor új földbe ültetjük át.
Fekete szúnyogok és gyenge növekedés a muskátlinál
A virágkomposzt közelében zümmögő fekete szúnyogok, másnéven az árnyékszúnyogok, sokszor a muskátliban helyezik el lárváikat, amik sok bosszúságot okozhatnak, mivel megrágcsálják a növény gyökereit és jól érzik magukat a nedves talajban és a meleg, párás időben a muskátlikhoz hasonlóan. Ha időben észleljük a problémát, és a gyökerek még nem szenvedtek el súlyos károsodást, a muskátli felépülhet. Hagyjuk a talajt alatta teljesen kiszáradni, hogy a gyökerek regenerálódhassanak, és távolítsuk el a bimbókat és a virágokat, hogy minden energiáját az újragyökerezésre összpontosíthassa.