Minden évben több millió macskát, egeret, békát, patkányt ölnek meg, kínoznak halálra, vagy égetnek el ÉLVE! Erre a kegyetlenségre semmi szükség nincsen, mindenki mondjon NEMET ezekre a szörnyűségekre.
Ennek egyszer és mindenkorra véget kell vetni, egyetlen egy állat sem érdemli meg azt, amit kapnak a kegyetlen embereknek köszönhetően. Változtatni kell a dolgokon, mielőtt már túl késő lesz és ha azt hiszed, hogy TE NEM TEHETSZ SEMMIT, AKKOR NAGYON TÉVEDSZ! Olvasd el a cikket és megtudhatod, mi az ellenszer!
Kattintsatok a képekre és nézzétek meg mik a tények, elolvashatjátok azt is, hogy mit lehet tenni ellene! Fogjunk össze, osszátok meg ismerőseitekkel is és állítsuk meg a borzalmat!
További képek
A legtöbb macskának egy szerető gazdi mellett lenne a helye, mégis sokan közülük állatmenhelyeken, boncasztalakon vagy éppen kísérletezések közepette találják magukat. Számos macskát adnak el boncolásra, ők pedig csakis azért vesztik el az életüket, hogy orvosok ksérletezzenek rajtuk...Gyakran zárják őket mocskos, apró ketrecekbe, szörnyű körülmények között élnek, már ha ezt életnek lehet nevezni.
Volt egy olyan eset is, amikor több száz macskát égettek el élve, mert rosszul sikerült egy kísérlet.
EZ NEM MEHET ÍGY TOVÁBB!!!!
Számos helyen jogszabályok írják elő, hogy minden új kémiai hatóanyagot és gyógyszert állatokon kell tesztelni, mielőtt piacra kerül. Itt teszem fel a kérdést: MIÉRT ÉR KEVESEBB EGY ÁLLAT ÉLETE, MINT EGY EMBERÉ???
Az élveboncolás kifejezést élő állatok tudományos kutatás és kísérletek valamint tesztek során történő felhasználásának leírására használják. Jogszabály rendelkezik arról, hogy minden új kémiai hatóanyagot és gyógyszert állatokon kell tesztelni mielőtt az piacra kerül.
Ugyanakkor, már szilárd bizonyítékok állnak rendelkezésre arról, hogy az állatokon végzett kísérletek veszélyesen félrevezetőek, mivel azon a módszertani hibán alapulnak, amely az állatokat az ember megbízható modelljeként feltételezi. Egyetlen állatfaj sem lehet egy másik faj biológiai modellje, és ha időnként sikerül két faj közötti egyezést kimutatni az mindig utólagosan történik.
Az élveboncolással lehetővé teszik, hogy a hatóanyagokat embereken teszeljék azok káros hatásainak teljeskörű ismerete nélkül. Minden faj másképpen reagál ugyanarra a hatóanyagra (még a patkányok és az egerek is, amelyek közeli rokonságban állnak egymással, az esetek 43%-ában különbözően reagálnak).
Következésképp fennáll annak a veszélye, hogy az emberek számára nagyon hasznos hatóanyagokat mellőznek, mert néhány állatfaj számára toxikusnak bizonyultak.
Tehát nem elég, hogy az állatok szenvednek a kínzások által, még az emberekre is veszélyt jelent ez a kegyetlen módszer.
Az egész világon évente körülbelül ötszázmillió állatot ölnek meg laboratóriumokban. Erről nagyon nehéz pontos adatokhoz hozzá jutni, mint ahogy filmfelvételeket vagy fotókat szerezni is nehéz, mivel minden titokban, zárt laboratóriumi ajtók mögött történik.
Az állatok mintegy 60%-át gyógyszerkutatásokban használják, a többit orvosi kutatásban (betegségek tanulmányozása), kozmetikai kísérletekben, elmebetegségek kutatásában, katonai kutatásokban és az oktatásban használják. Mindegyik kategóriában előfordulnak toxikológiai tesztek, ezek képviselik az összes állatkísérlet körülbelül 75%-át. A kísérletek 60%-át magánlaboratóriumokban, 33%-át orvosi egyetemeken és tudományegyetemeken, 7%-át közintézményekben végzik.
A kísérleti állatok hangszalagjait amputálják, megmérgezik, megégetik, megvakítják, éheztetik, megcsonkítják, megfagyasztják, decerebrálják, áramütésnek teszik ki őket, és megfertőzik olyan vírusokkal is, amelyek általában nem támadnak meg állatokat. A kísérletek 70%-a mindenfajta érzéstelenítés nélkül, 30%-a csak részleges érzéstelenítés mellett történik.
Évek óta egyre nagyobb számban ítélik el a különböző tudományos területeken dolgozó kutatók az állati modell félrevezető és veszélyes jellegét. Hangjuk már elég erős ahhoz, hogy előre vetítse az állatkísérletek végét.
Sokan hiszik azt, hogy nem tehetnek semmit, ezért meg se próbálnak tenni ez ellen. DE!!! IGEN IS TEHETSZ!
Keresd az olyan termékeket, amelyeken látható a cruelty free vagy a not tested animals felirat - ezek többsége még az állati eredetű anyagoktól is mentes, így duplán jót tehetsz.
Mindenki segíthet az állatokon azzal, hogyha arra kérjük az iskolákat, egyetemeket, hogy ne végezzenek állatboncolást biológia órákon, bojkottálnunk kell az állatkísérleteket végző cégek termékeit és kizárólag olyan szervezeteket támogatunk, akik nem hajtanak végre ilyen teszteket.
Vásároljunk magyar árucikkeket vagy a hazai drogériák saját márkás termékeit, ezek általában megbízhatóbbak és olcsóbbak is, mint külföldi társaik. A legtöbb ilyen márka szinte minden terméktípussal rendelkezik, a tusfürdőtől kezdve a mosószeren át egészen a hajlakkig, tehát gyakorlatilag a teljes háztartást le lehet cserélni a megvásárlásukkal.
Igyekezzünk természetes anyagokból, házilag készült tisztítószereket és kozmetikumokat használni! Az interneten számtalan tippet és trükköt olvashatunk ebben a témában, ezzel pedig nemcsak környezet- és állatbarát, hanem rendkívül pénztárcakímélő módszereket is elsajátíthatunk.
Forrás: starity.hu
Írjunk levelet a bizonyítottan vagy nagy valószínűséggel állatkísérleteket végző cégeknek, és érdeklődjünk afelől, hogy milyen erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy elkerüljék az állatokon történő tesztelést. Amennyiben a cég állatbarátnak vallja magát, mégsem szerepel a PETA „nem tesztelő” listáján, kérdezzünk rá ennek okára, arra, hogy a cég miért nem töltötte még ki a PETA formanyomtatványát. Adjatok hangot annak is, hogy kizárólag olyan terméket vagytok hajlandóak vásárolni, amely szerepel a szervezet állatkísérleteket nem végző cégeinek listáján.