A locsolás szempontjából is kényes növénynek tekinthetjük – meghálálja a rendszeres öntözést, ugyanakkor a mennyiségre mindenképpen figyeljünk oda, ugyanis a pangó vizet kifejezetten nem szereti. Ez szintén mindkét ültetésnél érvényes, amennyiben túlöntözzük és nem távolítjuk el róla a fölösleges vizet, akkor sem kertünkben, sem cserépben nem fogja majd sokáig bírni.
Az sem jó, ha elhanyagoljuk locsolását – amennyiben ez megtörtének, akkor virágait elhullajtja. Arra is ügyeljünk, hogy a leveleit ne érje víz, mert azután, ha napfény éri őket, akkor könnyedén megperzselődhetnek, így mindig csak a talajra öntözzünk!
A növény ültetése
Mint már említettük, a nyirkos, tápanyagban gazdag talajokat kedveli, ezekben fejlődik majd a legjobban. Amennyiben nem biztosítunk számára elég tápanyagot, akkor az nem csak a növény egészséges fejlődésére fog majd kihatni, de el is veszítheti bokros növekedését.
Ahogy elültetjük vagy átültetjük a mocsári hibiszkuszt, akkor az azt követő 6 – 8 hétben meg kell majd kezdenünk azok rendszeres tápoldatozását – preferáljuk a káliumban gazdag fajtákat, mely majd elősegíti bőséges, csodaszép virágzását.
Amennyiben cserépben szeretnénk nevelni
Ebben az esetben érdemes akár évente is átültetni növényünket, ahogyan folyamatosan növekszik – amennyiben pedig már kifejlett növényről van szó, akkor ennek elég csupán két évente megtörténnie.
Fontos az átültetése kapcsán, hogy cserepe mindig csak egy mérettel legyen nagyobb, máskülönben a hibiszkusz csak gyökerére fogja fordítani fejlődését. Virágföldjébe érdemes egy maréknyi tőzeget is keverni, illetve figyeljünk oda, hogy az tápanyagban dús legyen és jó vízéteresztő képességgel rendelkezzen.
Mire érdemes még figyelnünk nevelése kapcsán?
Mindenképpen szélvédett helyet válasszunk számára. Ahogy növényünk már elérte a 40 – 50 centiméter magasságot, csípjük vissza hajtásait, így is elősegítve egészséges bokrosodását, fejlődését.