Tavalyi muskátli földpótlása
Amennyiben már tavaly is a megfelelő földbe ültetted a muskátlit, akkor nincs sok teendőt, de ilyenkor is érdemes felfrissíteni a virág földjét, hogy új és friss tápanyagokhoz juthasson. Ilyenkor nem kell az egész virágot átültetni, elegendő ha a cserép, vagy láda felső egyharmadának földrétegét vagy az elmohásodott földet leszedjük, és friss földre cseréljük. Ha eltávolítod a régi föld felső rétegét, ami tápanyagban szegény, és friss, tápanyagban dús muskátlifölddel kicseréled, azzal hihetetlen sokat segítesz muskátlid fejlődésében és sokkal dúsabb virágzatra számíthatsz.
Így ültessük át a muskátlit
Amennyiben úgy gondolod, hogy már tavaly sem hozott túl sok virágot a muskátlid, vagy lehetne szebb is, akkor lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodod a teljes átültetésen. Ha sikerült megvásárolnod a muskátliföldet, akkor hozzá is kezdhetünk az átültetéshez. Először is azzal kell kezdeni, hogy óvatosan kinyomjuk a virágot a ládájából vagy cserepéből és megtisztítjuk a ládát és a muskátli gyökereit a régi földtől. Fogd a virágládát és az aljára szórj egy kis vízáteresztő sóderréteget, erre pedig teríts enyhén nyirkos, félig tőzeges földet. Jöhet bele a virág és terítsük be a muskátli földünkkel a gyökereket. A friss föld tápanyagban gazdag, így már az átültetés is sokat segít muskátlid életén, de ha biztosra szeretnél menni akkor a következő pontot ne felejtsd ki rögtön ültetés után!
Jöhet a tápoldatozás!
A dús virágzat elengedhetetlen velejárója, hogy tápoldatoznunk kell, hogy mindig megkapja azokat a tápanyagokat, amikre szüksége van. Az átültetést követően hetente tápoldatozd meg a muskátlit, vagy használhatsz táprudat is, amit kéthetente be kell dugnod a virágtövéhez. A muskátli csodálatos virágzásához elengedhetetlen, hogy ne tápoldatozzunk, így mindenképp érdemes a hosszantartó megoldásként egy műanyag adagolót felszerelned a ládára, ami folyamatosan adagolja a tápoldatot a földbe.
Ne felejtsd el az öntözést!
Az átültetés után általában megöntözzük a virágot, azonban a muskátlinál az öntözést halasszuk másnapra! Ezzel lehetőséget adunk a megsérült hajszálgyökereknek, hogy beszáradhassanak. Sose használj hideg vizet az öntözéshez, mindig ügyelj rá, hogy langyos legyen, de ne érje a virág leveleit! Ha ládába vagy cserépbe ültetted, ügyelj rá, hogy ne álljon a víz a cserép alján, és olyan virágládába ültesd, aminek az alja ki van lyukasztva.
Így gondozd a muskátlit!
A későbbiekben se felejtsük el a gondos öntözést, ugyan a muskátli jó szárazságtűrő, de neki is kell a folyadék. A legjobb, ha nyáron reggel és este is megöntözzük, mert ilyenkor még az éjszaka folyamán kihűlt föld még ne melegedett fel és elkerüljük a befülledtséget.
A virágzás folyamán ne felejtsd el az elnyílt virágokat lecsipkedni, hogy hamarabb hozhasson helyette új virágot. Ha futómuskátlid van, akkor pedig egyszer-kétszer vissza is kell vágni és ettől lesz olyan sűrű virágzatú.