A mikrozöldeket könnyen összetéveszthetik a csírákkal, viszont bár mindkettőnek fontos jelentősége van táplálkozásunkban – csakúgy, mint a konyhakertünkből származó zöldségeknek – mégis mások. Ismerd meg most a mikrozöldeket, és tudd meg, hogyan nevelhetsz belőlük, akár már ablakodban!
Bár a mikrozöldek újdonságnak számítanak, egyre többen fedezik fel jótékony hatásukat – ugyanis egészségesség szempontjából legalább akkora jelentőséggel bírnak, mint konyhakertből származó zöldségeink. Éppen ebből az okból kifolyólag kezdenek egyre jobban elterjedni, egyre többen próbálkoznak meg termesztésükkel, ugyanis egyáltalán nem nehéz, akár az még az ablakpárkányokon is kivitelezhető!
Így amennyiben érdekel ezen mikrozöldek apró világa, valamint táplálkozásodba is szívesen beillesztenéd őket, akár csak kipróbálásképp, nyugodt szívvel neki kezdhetsz akár konyhaablakodban is termesztésüknek– egyáltalán nem bonyolult, és rövid időn belül isteni, saját, friss mikrozöldekhez juthatsz.
A mikrozöldek lyanok, mint a csírák?
Szinte mindkettő hasonlóan újító jelleget képvisel az egészséges táplálkozásban – mégis, a szakértők a mikrozöldeket bizonyos szempontból egészségesebbnek mondják, mint a csírákat. Ugyanakkor könnyedén össze lehet őket téveszteni elsősorban küllemük miatt.
Miben nyilvánul meg különbségük a mikrozöldeknek?
Először érdemes a csírák fogalmát tisztázni: amennyiben csírákat szeretnénk logikusan különböző növényeknek a magjait csíráztatjuk ki, azokat nedves, párás környezetben neveljük. Ezzel szemben a mikrozöldek elültetett magvakból fejlődő fiatal növényi hajtások – ezek tehát a másikkal ellentétben tulajdonképpen kifejlett növények, csak picik, egyáltalán nem úgymond „babanövényeket” fogyasztunk. A mikrozöldek kifejlett növényei nagyjából 10 centiméteresek, míg a csírákból egyáltalán nem növesztünk felnőtt növényeket.
Mindkettő szervezetünk számára fontos tápanyagokban – vitaminok, ásványi anyagok, kolorofill, értékes enzimek – gazdagok, a mikrozöldek íze mégis karakteresebb, ízletesebb.