Tüntesd el a kopasz foltokat
Fontos, hogy gyepünkkel kapcsolatban megszüntessük a kopasz foltokat – ez pedig gyakori szépséghiba a pázsittal kapcsolatban. Nem elég, ha ezekre a fűtlen területekre fűmagot szórunk, hiszen azt az eső és a szél is könnyedén le tudja mosni, vagy éppen el tudja fújni. Az is lehetséges, hogy a madarak fogják majd felszedegetni.
Ugyanakkor van egy remek megoldás, amivel ezek a problémák elkerülhetőek – keverj össze egy nagyobb vödörben trágyát, virágföldet, valamint a fűmagokat. Öntözd meg a keveréket, hogy nedves legyen. Fedd le ezzel a masszával a kopasz területeket, majd lapítsd le azt. Ebben az esetben biztos lehetsz benne, hogy nem fog majd sérülni a fűmag, senem elkallódni. Fokozottan érdemes ugyanakkor arra odafigyelni, hogy ezek a területek állandóan nedvesek legyenek.
Fontos a megfelelő öntözés
Fontos, elsősorban a melegebb, nyári időszakban a rendszeres locsolás – ekkor gyepünknek ugyanis 3 – 4 naponta érdemes 15 – 20 liter vizet biztosítani négyzetméterenként!
Ez a vízmennyiség ugyanakkor nagyon meg tudja emelni a vízórát, így nem árt, ha kialakítunk kertünkben egy kisebb kutat, esetleg összegyűjtjük az esővizet, ezzel is csökkentve a költségeket.
Arra is oda kell figyelni, hogy mikor végezzük majd el az öntözést – erre általában hajnalban vagy naplemente után kerítsünk majd sort, amikor is a párolgás jelentősen kisebb. Fontos az is, hogy ritkábban, de kiadósan öntözzük meg fűszálainkat, ezzel is ösztönözve őket arra, hogy mélyebbre gyökerezzenek, jobban ellenálljanak a szárazságnak.
A gyep táplálása
Mint minden növénynek a fűnek is szüksége van a megfelelő mennyiségű tápanyagokra – ez az esetében pedig nitrogén, foszfor és kálium.
Táplálásával kapcsolatban ugyanakkor nem ajánlott műtrágyákat használni – ezek hosszútávon képesek megölni a talajtakaró mikroorgazmusokat, amik a talajt élővé teszik. Preferáld a szerves tápokat, melyek nem csak segítik, de akár pótolják is majd őket.