+Érdekességek
Élőhely
A menyét számos élőhelyen él, például nyílt mezőkön, erdőkben, bozótokban, utak mentén és mezőgazdasági területeken. Általában kis zsákmányban (például kis rágcsálókban) és rendelkezésre álló vízforrásban gazdag környezetben fejlődnek. A legtöbb menyét vagy elhagyott odúkban, vagy fák vagy kőhalmok alatti fészkekben él.
Menyét eés szokása
A menyét húsevő, főként kis gerinces állatokat zsákmányol. Ügyes vadászok, akik testsúlyuk 40%-át eszik meg minden nap. Táplálékuk nagy részét a rágcsálók teszik ki, bár köztudottan opportunista ragadozók, akik bármivel táplálkoznak, ami elérhető.
Menyét viselkedés
Tevékenység:
Mivel nem hibernálnak, a menyét egész évben aktív. Az éghajlattól és az évszaktól függően éjszakai vagy nappali viselkedést mutathatnak.
Szaporodás:
A nőstények körülbelül 3 hónapos korukban érik el az ivarérettséget. A párzás jellemzően késő tavasszal és nyáron történik, és a vemhességi időszak fajtól függően változik.
Vadászat:
A menyét ravasz és ügyes ragadozók, akik éjjel-nappal fáradhatatlanul vadásznak zsákmányra. Ügyes hegymászók, úszók és futók. Hosszú, karcsú testük lehetővé teszi számukra, hogy földalatti üregekben portyázzanak, kis helyekre kövessék a rágcsálókat, és a nagyobb zsákmány köré csavarják magukat, hogy mozdulatlanul tartsák őket. A menyét gyakran több zsákmányt öl meg, mint amennyit meg tud enni, így a túlzott mennyiséget későbbi fogyasztásra tárolja.
Társadalmi viselkedés:
A menyét párzási vagy elválasztási időszakon kívül magányos állatok, amelyek a vadonban gondoskodnak magukról. Köztudott, hogy territoriálisak, megvédik otthonukat, amikor megtámadják őket.
Azonosítsa a kárt
Határozza meg a menyét által okozott károkat
Míg sok háztulajdonos számára előnyös a menyét jelenléte, mivel gyakran irányítják a rágcsálópopulációkat, a menyét kellemetlenséget okozhat, amikor bejutnak a baromfiházakba, és szárnyasokat vagy háziállatokat zsákmányolnak.