4. Megfázás kutyáknál: vitamin terápia
A kutyáknak is szükségük van vitaminokra. Készítsd fel őt C-, és E vitaminnal, hogy ellenállóbb legyen szervezete a betegségekkel szemben.
5. Megfázás kutyáknál: köhögéscsillapító
Ha a természetes módszerek nem válnak be, akkor érdemes mindenképp orvoshoz fordulni gyógyszerért. A köhögéscsillapító enyhíti a panaszokat, bár lehet, hogy nem szünteti meg teljesen a problémát.
6. Megfázás kutyáknál: takaró
A hidegebb időszakokban a kutyáknak is szükségük van egy meleg takaróra, főleg, ha kinti házi kedvencek. Akik hajlamosak a megfázásra, érdemes kutyaruhába öltöztetni!
Fordíts különleges figyelmet kutyád meglévő problémáira
Kutyád ízületi betegségeire (pl. gyulladások) a hideg idő serkentő hatással lehet. Ha kutyádnak ilyen problémái vannak, akkor tájékozódj állatorvosodtól ezek téli kezelésére és figyelj oda rá, hogy kedvenced mindig meleg helyen tartózkodjon.
Tartsatok rövidebb sétákat, amikor az időjárás túl hidegre fordul
Télen sose vidd olyan hosszú sétákra kutyádat, mint a melegebb hónapokban. A rövidebb kiruccanások is épp elegendő testmozgást biztosítanak kedvenced számára anélkül, hogy dideregni kezdene a hidegtől. Próbálj bent is játszani kutyáddal, akármilyen kevés hely is áll a rendelkezésedre. Ha teheted, bent is hagyd futkározni, hiszen ez is testmozgásnak számít.
A kutyák is ugyan úgy el tudnak csúszni a jégen, mint az emberek
Próbáld kerülni a jeges felületeket kutyáddal, ugyanis a véletlen csúszással járó balesetek könnyedén ficamokhoz és egyéb sérülésekhez vezethetnek. Ne játssz a kutyáddal befagyott, csúszós felületen, és séta közben is kerüld el ezeket, amennyire csak lehet. Maradj távol a befagyott tavaktól, ugyanis sok gazdi vesztette már életét a hideg vízben, miközben megpróbálta kimenteni kedvencét.
Télen csak pórázzal sétáltasd kutyádat
Még ha kutyád elég fegyelmezett is, hogy póráz nélkül sétáltathasd, télen számos olyan veszélyforrás van jelen, amikkel a meleg időszakban nem kell számolnod. Ilyenek például a fent említett jeges tavak is.