Sok kérdés érkezett hozzánk a medencékkel kapcsolatban - hogyan kell felállítani, hogyan kell karbantartani, mit kell tenni ahhoz, hogy tökéletes legyen a víz minősége egész nyáron? Most minden kérdésre választ kaphattok, tartsatok velem!
Akárcsak egy autónak, egy kertnek, vagy egy számítógépnek, úgy medencédnek is rendszeres karbantartásra van szüksége, hogy a lehető legtöbb élvezetet nyújtsa számodra. Mielőtt tehát belevetnéd magad, érdemes megismerkedni medencéd működésének alapjaival.
Ha tudod, hogy hogyan gondoskodj róla, akkor hosszú éveken át biztosít majd felhőtlen élményeket anélkül, hogy drága, körülményes javításokra lenne szüksége. Lássuk, hogy mi mindent kell tudnia egy újdonsült medencetulajdonosnak a medencék karbantartásáról.
Ismerkedj meg medencéd részeivel
A medencék karbantartásához tudnod kell, hogy milyen elemekből is áll medencéd, illetve hogy hogyan működik. Ehhez nem kell medenceépítésznek lenned, és remélhetőleg minderről alaposan elbeszélgettél azokkal, akik elkészítették medencédet. E tudás birtokában sokkal könnyebb lesz a karbantartás, illetve a hibák elhárítása és azonosítása.
Ha medencékről van szó, akkor a határ a csillagos ég: aki megengedheti magának, az korszerű vízmelegítő rendszerrel, medencetakaróval és akár víz alatti hangfalakkal is felszerelheti új szerzeményét.
Azonban még a legegyszerűbb medencék is rendelkeznek bizonyos komponensekkel, amelyek rendszeres karbantartást igényelnek, hogy megfelelően működhessenek. Minden medencében van víz, egy belső fal vagy fóliabélés, egy szűrő- és vízforgató rendszer, illetve a szkimmerek és a befúvók. Vegyük át ezeket egyenként!
A medence vize
Sokan nem is gondolnák, pedig a medencébe töltött víz fontos szerepet játszik a szerkezet épségének megőrzésében. Ügyelj rá, hogy mindig tiszta és kiegyensúlyozott maradjon, hogy nem csak medencéd rendszereit, hanem családodat és barátaidat is biztonságban tudhasd. A tiszta víz sokkal nehezebben teszi tönkre a szűrőrendszert (például az ásványi anyagok lerakódásával), amit nem épp olcsó mulatság kicserélni.
A medence belseje
A medence fala, vagy az azt fedő fólia folyamatosan érintkeznek a vízzel, és így minden mással is, ami abba belekerül. Fontos, hogy ezeket a felületeket rendszeresen ellenőrizd, és hogy eltávolítsd róluk az algákat, a penészt és minden egyéb szennyeződést, illetve lerakódást is. A következő oldalon folytatom!