7. Egynyári növények ültetése
Az olyan kora tavaszi virágok, mint a tulipán vagy a nárcisz, mostanra már kezdenek elhervadni, így már megszabadíthatjuk őket az elszáradt részeiktől. Itt az ideje az egynyári növények ültetésének is, amit akár a kertbe szeretnénk elhelyezni, akár a teraszra vagy balkonra mindenképp most kell elvégeznünk ezt a feladatot!
8. A talaj tápoldatozása
A földet is táplálnunk kell nem csak az egyes növények alatt és erre is ez a tavaszi időszak a legmegfelelőbb. A tápanyagban gazdag talaj fog gazdag termést hozni, mert a növények is hozzájutnak a számukra megfelelő tápanyagokhoz a földből. Az öntöző vízhez hozzákeverhetünk tápoldatot, vagy műtrágyázhatunk, a lényeg, hogy adjunk egy kis löketet a földnek tápanyag szempontjából.
9. Fűszerkert ápolása
A fűszernövények betakarításának a legjobb időpontja, amikor a hajtásokon lévő első virágok kinyílnak, mert ilyenkor a leggazdagabb mind illatában, mind illóolajában. Ezért érdemes ilyenkor ezt elvégezni, majd kiszárítani. Vágd le a hajtásokat, szedd őket kötegbe, majd jól szellőző helyen szárítsd ki őket!
10. Szobanövények szellőztetése
A tavaszi hajnali fagyok már elmúltak, így ha kiviszed az erkélyre a szobanövényeket, azzal mindenképp jót teszel nekik, mert szeretik a friss levegőt! Arra azonban ügyelj, hogy félárnyákos, árnyékos helyre kerüljenek, mivel nincsenek hozzászokva a tűzőnaphoz. Nyaranta kéthetente érdemes tápoldatozni őket és ezek öntözéséről sem szabad megfeledkezni!