Miért és hogyan használj magnéziumot kertedben

A magnézium igazi kincs a kertben, nézzük, hogyan használhatjuk!

Szélesi Ferenc
hirdetes
Magnézium a kertben

A talaj tesztelése

Habár a magnéziumhiány jelei a növényeken is felismerhetők, jobb nem megvárni, míg zöldségeid elkezdenek szenvedni miatta. Érdemes tehát időnként elvégezni egy talajtesztet, amivel nem csak kerti talajod tápanyagtartalmát, hanem pH-értékét is meghatározhatod. Számos mezőgazdasági szaküzletben és webáruházban is hozzájuthatsz ilyen tesztekhez.

Ha azonban nem szeretnéd magadtól csinálni, akkor érdemes egy szakember segítségét kérni. Ez a megoldás persze drágább, de biztos lehetsz benne, hogy egy pontos, részletes jelentést kapsz majd kerti talajod állapotáról. Érdemes észben tartani, hogy egy ilyen teszt elvégzése akár hetekbe is beletelhet, ezért érdemes hetekkel az ültetés előtt megcsináltatni, hogy időben eszközölhesd a szükséges változtatásokat kertedben.

hirdetes

Magnézium pótlása a kertben

Amennyiben megállapítottad, hogy növényeidnek több magnéziumra van szüksége, akkor a következő lépés megadni azt nekik. Ha ezt elhanyagolod, növényeid idővel elpusztulnak majd.

Évente trágyázd kerti talajodat komposzttal

Ezt minden évben érdemes elvégezni, mielőtt beültetnéd kerti ágyásaidat. Erre a célra használj szerves, természetes anyagokból készült komposztot. A szerves komposztokban sok a magnézium, így nagyszerű tápanyagforrásként szolgálhatnak növényeid számára. A komposzt használatának ennél persze sokkal több haszna is van, például segítenek megőrizni a talaj víztartalmát, hogy az esőzések és az öntözések nehezebben mossák el a tápanyagokat a gyökerektől.

Használj Epsom sót

Egyes kertészek tapasztalatai szerint az Epsom só (vagy „keserűsó”) is hatékony lehet a magnézium pótlására. Az Epsom só valószínűleg segít a növényeknek a tápanyagok felszívásában, és e mellett magnéziummal is gazdagítja a talajt. Az Epsom só egy másik előnye, hogy úgy képes javítani a talaj magnéziumtartalmát, hogy nem változtatja meg a pH-szintet. Ha tehát kerted talaja megfelelő pH-értékkel rendelkezik, és nem akarod felborítani ezt az egyensúlyt, Epsom sóval érdemes további magnéziumot biztosítani növényeid számára. Azonban ügyelj rá, hogy az Epsom só általában csak egyszeri használatra ajánlott a kertben, nem pedig rendszeresre.

Forrás: Fotók: Schutterstock

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

germinális szelekció

az az eljárás, amelynek folyamán - még a hím és női csírasejt egyesülése előtt -... Tovább

anabolizmus (asszimiláció)

az élő szervezetek felépítő, átalakító folyamatainak az összessége. Szervetlen anyagból... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert