Mindössze fél óra volt összerakni. Egy kis homok alapra három régi tégla és egy régi cserép került, aminek az alján lévő lyukat megnagyobbítottuk picit. A légterelés miatt a virágalátét aljára 2 mm vastag széklábra való csúszásgátlót ragasztottunk, így itt távozik a felszálló hő egy része. Végül rátettük a cserépalátétet, három követ tettünk bele, egyrészt, hogy rá tudjanak állni a madárkák, másrészt, hogy ne mozduljon el az alátét.
A halottak napi maradék mécstartó edénye jól vezeti felfelé a hőt, ezért ebbe tesszük a teamécseseket, amikből jobb lett volna 8 órás, de nekem csak négyórás van, így napi kétszer cserélem őket. Egy mécses kevésnek tűnt -5 fokban, viszont kettő darab +6 fokon tartja a vizet négy órán át, és még egy órát +2 fokon. Természetesen eleve melegvizet öntök bele.
A költsége számunkra nulla forint, mert minden volt itthon. Ha újonnan kellene venni, akkor a költségek nagyjából a következőképp alakulnának:
- tégla: 150 Ft
- cserép: 800
- alátét: 300
- mécstartó: 180 Ft
- teamécses 100 db: 1400 Ft
- székre való csúszásgátló ragasztó kb. 500 Ft
Összesen kb. 3300 Ft.
Először csak általános itatónk volt, nem fűthető. Már akkor is láttuk, hogy van rá igény, megjelentek a "vendégek". A fotózást nagyon tanulnom kell még, de sikerült elkapni pár madárkát az itatón. Hozzánk a szokásos kerti madarak járnak télen: széncinege, vörösbegy, szajkó, rigó, veréb, erdei pinty, vörösbegy.
Tavaly többféle volt, idén eltűntek a madarak, szokatlanul csend van. Két hete tettük ki a fűtött itatót, minden nap használja "valaki". Örömmel tölt el, hogy hasznos, és láthatom a madárkákat fürdés és ivás közben. Nálunk csak pár macskáról tudok, így nem volt még riadalom. Nyílt terepen van az itató és van a közelben bokor, ha mégis szükséges lenne menekülniük.”