Sokan nem is gondolnak bele, pedig nagyon szörnyű következménye van annak, hogyha szabadon engedünk egy lufit, a most következő cikkben ezt mondjuk el nektek!
Lufik szabadba engedése
Ballagások, esküvők, születésnapok, és egyéb rendezvények elkerülhetetlen kelléke a luftballon. Ezzel nincs is semmi baj, azzal viszont sokkal inkább van, hogy a lufikat szabadon engedjük. Persze, tudom, van valami varázslatos abban, hogy elrepülő lufikat látunk szabadon szállni a levegőben.
Abba senki nem gondol bele, hogy ez a békés látványosság hihetetlen tragédiába torkollik legtöbbször!
Mi történik a szabadon engedett lufikkal?
Elképesztő, hogy mennyi lufit látunk nap, mint nap az égen, nem árt viszont tudnunk, hogy ami egyszer felmegy, az előbb-utóbb le is jön, ez a természet rendje. Érdekes lenne, hogyha a lufik a világ végezetéig ott lebegnének felettünk, igaz?
De nem így van, a lufik, amiket szabadon engedünk, egyszer leesnek az égből és ekkor óriási károkat okoznak a természetben és az élővilágban egyaránt. A következő oldalon sokkoló adatokat osztok meg veletek, mindenképpen lapozzatok egyet és gondolkozzatok el!
Szörnyű kimenetele is lehet a lufik szabadon engedésének!
A Ballonsblow.org oldalt böngészve döbbentünk rá arra, hogy mekkora tragédiákhoz vezet egy-egy lufi szabadon engedése. A szervezet azért jött létre, hogy felhívja mindenki figyelmét a lufik veszélyeire, oldalukon ez is helyet kapott: „Minden egyes luftballon, amit szélnek eresztünk, szemétként ér földet. Megöl számos állatot és veszélyes áramkimaradásokat okoz. Mivel egy lufi több ezer mérföldet tud megtenni, a világ legtávolabbi és legtisztább pontjain is kárt tud okozni. Hogy a vidám események elengedhetetlen szereplője, a lufi ilyen rettenetes dolgokat tud művelni, valószínűleg soha korábban nem jutott eszünkbe. De itt az idő, hogy erre is odafigyeljünk és megelőzzük, hogy még több kárt tegyen a természetben.”
Néhány érdekesség a luftballonokról:
- madarak, bálnák, tengeri teknősök, vadjuhok és más állatok pusztultak már el a luftballonok miatt
- mikor egy állat lenyeli a lufit, az elzárja az emésztőrendszerét és éhenhaláshoz vezet
- a zsinórok és szalagok a léggömbön sokszor megfojtják az állatokat. A következő oldalon folytatom!
Ne engedjünk a szabadba a lufikat
A szervezet arra is felhívja a figyelmet, hogy a természet is hatalmas károkat szenved a lufik miatt, ugyanis évek alatt bomlanak le a léggömbök, nem mellesleg veszélyes festéket és más vegyi anyagokat is tartalmaznak. A szervezet alternatív megoldásokat is javasol a léggömbök szabadon engedése helyett, melyekkel díszíthetjük a helyszíneket és szórakozhatunk úgy, hogy közben ne ártsunk a környezetünknek.