Minden, amit tudni érdemes a lonc jótékony hatásairól
Ez a növénye annyira sokoldalú, hogy szinte bárki képes megfelelően felhasználni. Virágait gyűjtés után védett helyen szárítsuk ki, azután készíthetők belőle különböző illóolajok.
A lonc elsődlegesen hűtő hatású, melyet előszeretettel használnak, hogy kivezessék a testben felgyülemlett hőt, legyen szó akár lázról, akár fertőzésekről, bőrgyulladásról. Érdemes ugyanakkor kiemelni, hogy ezt a jótékony hatását télen sose használjuk ki.
A hagyományos kínai orvoslásban fájdalomcsillapításra, illetve gyulladáscsökkentésre is alkalmazzák. Kutatások ugyanis kimutatták, hogy hatása olyan, akár az aszpiriné.
A krónikus betegségeket is képes könnyedén enyhíteni, valamint hasznos lehet egy friss műtéti beavatkozás, valamint egyfriss sérülés után jelentkező fájdalmak leküzdésére. Segíthet ugyanakkor még izomhoz, ízületekhez, valamint csonthoz köthető panaszok enyhítésében is. Ilyen esetekben illóolaj formában érdemes fürdővízhez, borogatáshoz keverni, illetve kenőcs formájában kihasználni jótékony hatását.
Mindemellett segít a májat, illetve a nyirokrendszereket méregteleníteni, valamint a vércukorszintet is szabályozza. Csillapíthatja az emésztőrendszerhez, illetve a légzőszervekhez köthető görcsöket, legyen szó akár asztmáról. Könnyedén képes élénkíteni az immunrendszert, segít a fertőzések megelőzésében is.
A lonc képes gyógyító hatását kifejteni a gyulladt torokkal kapcsolatban is. Segít fellazítani és eltávolítani a letapadt váladékot a hörgőkből, ezáltal pedig a köhögést is enyhíti. Influenza, valamint megfázás esetén érdemes tehát forrázatot készíteni szárított vagy nyers virágaiból. Ezt tegyük torokra, mellkasra, illetve csuklóra, hogy képes legyen kifejteni a növény gyógyhatásait.
Ezen tulajdonságai mellett még beszélhetünk antibakteriális, antivirális, illetve gombaellenes hatásokról is. Képes elpusztítani a mikrobákat, megakadályozza azok fejlődését, továbbá javítja a vérkeringést, képes stabilizálni a vérnyomást.