Növényünk vízigénye
Mint már említettem nevelése során nem kell féltenünk sem kártevőktől, sem betegségektől, ugyanakkor érdemes odafigyelnünk, hogy növényünk sose száradjon, nagyon rosszul viseli a szárazságot, ekkor könnyen elfonnyadhat. Amennyiben átmeneti szárazság éri, csak a hajtáscsúcsok fognak elfonnyadni, mégis érdemes mindig nedvesen tartani földjét. Amennyiben mégis megtörténne a baj, vágjuk le a lankadt végeket, majd egy bőséges locsolás után növényünk könnyedén képes lesz majd életre kelni. Öntözzük rendszeresen a probléma elkerülése végett.
Növényünk eredeti élőhelye Dél-Afrika, így a meleget, valamint a nyári napsütést is jól viseli. Igyekezzünk tehát olyan helyet biztosítani számára, ahol megfelelő mennyiségű napfény éri, hiszen ez fejlődéséhez létfontosságú lesz – viszont a félárnyékos helyeket is elviseli, amennyiben az melegebb környezetben van.
Van még valami, amit tudni kell neveléséről?
Palántáit tavasszal tápanyaggazdag földbe ültetni, ezután folyamatosan öntözni kell – ebben többé-kevésbé ki is merül nevelése. Amennyiben fővirágzása után, ami júliusra tehető, visszavágjuk megközelítőleg kétharmadát, a növény gyorsan új hajtásokkal fog minket megajándékozni.
Szabad földbe növényünket szinte bármikor átültethetjük, ugyanakkor egy növény ültültetését ne ismételjük meg sokszor, ugyanis vékony hajtásai könnyen megnyúlhatnak és eldőlhetnek. Ültetése után már egy héttel elkezdhetjük tápoldatozni, ezzel is serkentve virágzását. Ezzel is biztosítva a növény számára azt, hogy folyamatos, dús virágzása legyen, viszont, ha a tápoldatozás elmarad sem kell aggódnunk, ugyanis úgyis gyönyörködhetünk mesés bimbóiban.
Amennyiben balkonládában neveljük, érdemes a nyári időszakban kétszer is visszavágnunk, ezzel is megelőzzük a növény kiöregedését.
Ha szaporítani szeretnénk, annak a legegyszerűbb módja palántáinak a megvétele, melyeket csak május végén szabad kiültetnünk, ugyanis a tavaszi nap még könnyen kiégetheti fiatal növényeinket.