Már nem kell sokat várni és egész Európában felkerül az éttermek kínálatára a lisztkukac segítségével készült ételek, ugyanis az EU élelmiszerbiztonsági hatósága megállapította, hogy alkalmas emberi fogyasztásra a lisztkukac.
A világon elsőként állapította meg az Európai Unió élelmiszerbiztonsági hivatala, hogy a lisztkukac alkalmas emberi fogyasztásra. És nemcsak alkalmas, hanem nagyon fenntartható is, mivel sokkal kisebb energiafelhasználással lehet nevelni, mint a disznókat, csirkéket és egyéb haszonállatokat, amik idáig az emberiség fő fehérjeforrásaként voltak számon tartva. Ráadásul a lisztkukac kevesebb takarmányt igényel és nem termel olyan sok szemetet, mint a nagyobb jószágok – tehát sokkal gazdaságosabban lehet ugyanakkora fehérjemennyiséget előállítani a segítségükkel.
Még az ízük is jó
Azok, akik kóstolták már a lisztkukacot, úgy számoltak be róla, mint a mogyoróhoz hasonlító ízt, senki sem mondta, hogy rossz íze van. Meg kell viszont jegyeznem, hogy ez annyira nem számít, mivel a szárított lárvákat lisztté darálják, ezt pedig bárhogy lehet ízesíteni, bármilyen főételt vagy akár desszertet is elő lehet belőle állítani.
Nem mindenkinek ajánlott
Nincs másképpen a lisztkukaccal sem, mint más táplálékforrásokkal, az Európai Uniós hatóság tudósai megállapították, hogy azoknál okozhat elsősorban allergiás reakciókat a lisztkukac, akik érzékenyek a rákhúsra vagy a poratkára.
Korábban tilos volt
Franciaországban, Németországban, valamint Spanyolországban is tilos volt árusítani a lisztkukacot, sokan vártak arra, hogy az EU végre úgy dönt, hogy engedélyezi ezeket a termékeket. Az uniós hatóság után viszont várható, hogy az egész Európai Unióban megkezdődik a gyártás és a forgalmazás. Továbbá el kell mondanom még, hogy nemcsak a lisztkukacot vizsgálja a hatóság, hanem többek között a szárított tücsköt és a sáskát is.
katerinavulcova képe a Pixabay -en.