A zsák száját kössük össze szalaggal, anyaga lehet szintén selyem, szatén, organza, de a spárga vagy a széna is megteszi, azonban a selyemanyagok mutatósabbak. A párnát díszíthetjük gombokkal, szalagokkal, vagy amivel csak szeretnénk, ezt igazából a fantáziátokra bízom teljesen. Szerintem lényeges az, hogy a cérna színe azonos legyen a textil színével, ezen kívül azt tesztek, amit csak akartok díszítés gyanánt. Ha meg szeretnéd tudni, hogy mire használhatod fel a levendulát a háztartásban, akkor kattints ide!
Levendulazsák készítése – Az elkészítés menete
Fontos, hogy két ugyanolyan mintájú és anyagú textilt használjunk, ezeknek 3 oldalát varrjuk össze, varrhatjuk kívülről is, de ha nem tudsz olyan szépen varrni, akkor inkább belülről a felét, majd fordítsuk ki. Ha elkészültünk a varrással, nincs más dolgunk, mint belehelyezni a levendula kiszárított virágát, tömjük meg jó alaposan, de vigyázzunk, hogy ne szakadjon szét. Ha ez is meg van, akkor varrjuk be a zsákot teljesen. Ha végeztünk, akkor kössük körbe, hogy még véletlenül se essen szét. Méretét tekintve akkorát készítünk, amekkorát csak szeretnénk.
Illatzsák készítése
Ehhez az egyszerű művelethez szükséged lesz egy téglalap alakú, hosszú anyagra, tűre, cérnára, illetve szalagokra, és még mielőtt elfelejtem, természetesen levendulára. Kezdjük azzal, hogy az anyagot félbehajtjuk hosszanti irányba, majd a két oldalát varrjuk össze. És már kész is a zsákunk. Gondolj bele, a boltban ez legalább 3-500 forintba kerül, te megcsináltad most 5 perc alatt szinte ingyen.
A kész zsákot töltsük meg kiszárított levendulavirággal, majd kössük be a száját szépe, mutatósan a szalaggal. Ha ügyes vagy és van hozzá kedved, akkor díszítsd a zsákot, hímezz vagy rajzolj rá valami mutatósat. Remélem, hogy mindent sikerült megosztanom veletek a levendulazsákok készítéséről, vágjatok bele bátran!