16. Nagy flamingóvirág (Anthurium andraeanum)
A nagy flamingóvirágokkal magabiztos színeket vihetsz otthonod összképébe, ugyanis a nap 365 napjából 300-at virágzással töltenek. Indirekt napfényre van szükségük, és hetente csak 1-2 öntözést igényelnek, de nagy páratartalomra van szükségük (például fürdőszoba, konyha). A formaldehid, a xilol, az ammónia és a toluol kiszűréséért felel.
17. Botpálma (Rhapis excelsa)
A botpálma egy nagyszerű légtisztító szobanövény, ami a legtöbb pálmával ellentétben hűvös, 15-23°C-os hőmérsékletet igényel. A formaldehid, a xilol és az ammónia eltávolításában segít.
18. Rákvirág (Aglaonema)
A rákvirágnak számos változata van, és általánosságban az egyik legkönnyebben nevelhető a légtisztító szobanövények listáján. A legtöbb körülményt jól tűri, de lehetőleg jó vízelvezetésű talajba, párás helyre ültesd, ahol csak mérsékelt vagy kevesebb fény éri. A legjobb eredmények érdekében évente kétszer ajánlott trágyázni. A rákvirág a formaldehidet és a xilolt szűri ki a levegőből.
19. Kimberly Queen páfrány (Nephrolepis obliterata)
Ez az Ausztráliában őshonos páfrány főleg a szabadban érzi jól magát, de remekül elvan a négy fal között is. Nagyszerű választás kezdőknek, mert nem igényel túl sok odafigyelést, és még metszeni sem kell őket. Egyedül arra figyelj oda, hogy nyirkos helyen maradjon, és a melegebb hónapokban rendszeresen trágyázd. Cserébe megszabadítja majd szobád levegőjét a benzoltól és a formaldehidtől.
20. Bambuszpálma (Chamaedorea seifrizii)
A bambuszpálma meglehetősen nagyra (akár 3,5 méteresre) is megnő, ami óriási felületet biztosít neki a formaldehid (illetve a triklór-etilén és a benzol) kiszűrésére. Azon kevés légtisztító szobanövények közé tartoznak, amik nem jelentenek veszélyt a háziállatokra, és jól érzik magukat közvetlen napfényben.