Ettől a 4 trükktől roskadozni fog a virágoktól a leander!

A leander az egyik legszebb nyáron virágzó növényünk, viszont, ha ezekre a dolgokra nem figyelünk, akkor nem fog minket sok virággal megjutalmazni, így fontos ezt a 4 leander gondozási trükköt neked is bevetned, ha azt szeretnéd, hogy a leandered virágai beillatozzák az egész kertet!

leander gondozási trükkök

Ezzel a 4 módszerrel rengeteg virág lesz a leanderen

1.    A leander metszése

A leander metszését a legjobb akkor elvégezni, amikor a tartós melegebb idő beköszöntével és a fagyok elmúltával kivisszük a szabadba a növényt a telelésből. A telelés idején felnyurgult ágakat és ágrészeket ekkor kell levágni és a formáját is ekkor alakíthatjuk ki. Azonban, ha még dúsabb virágzást szeretnénk elérni, akkor érdemes újra metszeni a friss hármas hajtásokból. Ezzel a trükkel sűrűbb lesz a növény levélzete és sokkal több virágra számíthatunk minden egyes ágon. A levágott hajtásokat pedig ne dobjuk el, ültessük el egy új cserépbe, amivel még több leanderünk lesz jövőre!

 

2.    Így öntözd a leandert

A leander egy nagyon vízigényes növény, így a cserép aljában is állhat a víz. Ebben a kánikulában érdemes még a kora reggeli időszakban és este is megöntözni, és ha megoldható, akkor az összegyűjtött esővízzel vagy állott vízzel öntözzük. Hogyha cserepestül a kerti földbe ülteted, akkor a cserép és így a gyökérzet sem fog felhevülni a meleg napsugaraktól és sokkal jobban meg fogja tartania  nedvességet.

 

3.    A leander tápoldatozása

Hetente vagy két hetente érdemes pótolni a tápanyagot, ez a titka a folyamatos virágzásnak. Az elején használjunk virágzó dísznövény tápoldatot, nyáron pedig a foszforban és a káliumban gazdag oldatokat részesítsük előnyben, de használhatunk levéltrágyát is.

 

4.    A leander fényigénye

A leanderek mediterrán növények, így érthető, hogy nem tűrik az árnyékot, így szép lassan szoktassuk a napfényhez a leandereinket, ne egyből tegyük a tűzőnapra, nehogy megégjenek a levelei. Majd hagyhatjuk egész nyáron napos helyen, de védjuk az északi széltől! Félárnyékban van árnyékban sosem fog nekünk túl sok virágot hozni.

 

+1 A leandernek szüksége van az átültetésre

A fiatal leandereknek 2 évente szükségük van az átültetésre, azonban az idősebb növények már megelégszenek a 4 évenkénti átültetéssel is. Az átültetést maximum 2 mérettel nagyobb cserépbe végezzük el! Ezt a lépést még a kiköltöztetés előtt kora tavasszal végezzük el, a kiszoktatás idején. Ha leandered már hatalmas, akkor elég csak a felső réteg földet cserélned rajta, friss, tápanyagban gazdag földre.