A leander teleltetése, tudj meg mindent a leander teleltetéséről, a leander teleltetése szakértői szemmel

Mikor vigyük be és hova? Szakértői tanácsok a leander teleltetetéséhez!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Frissítve: 2024.11.18
Frissítette: KZs
hirdetes
Leander teleltetése szakszerűen

HA KÍVÁNCSI VAGY A MUSKÁTLI TELELTETÉSI MÓDSZEREIRE, AKKOR KATTINTS IDE!

Leander teleltetése falevél módszerrel

A leander esetében is kipróbáltál már sokan ezt a módszert, ahogyan én is. Azt tapasztaltam, hogy a növények 90 százalékának semmi baja nem lett, szóval nekem ez is bevált, persze nem mindegy, hogy milyen hideg van télen. A módszer lényege az, hogy a cserepeket egy szigetelő lemezre helyezzük, ezután összekötjük a növényeket, és a lehullott faleveleket használjuk szigetelő anyagként. Ilyenkor fontos, hogy a levél szigorúan száraz legyen, mivel, ha vizes, akkor befülled és rohadásnak indul. A leander ágait ebben az esetben is tisztítsuk meg az elhalt növényi részektől és permetezzünk. Ilyenkor is érdemes a cserepet és a növényt körbefóliázni fagyvédő fóliával-fátyolfóliával.

A kinti és a benti módszer is kiváló lehet, ha nincsen tartós fagy, akkor inkább a kintit javaslom, mivel ilyenkor kisebb az esélye a rovarkártevők áttelelésének és szebb lesz a növényünk tavasszal.

hirdetes

Mikor kell teleltetni a leandert? 

A legtöbb leander -5 Celsius fok alatti hőmérsékletet már megsínyli, éppen ezért érdemes elvégezni időben az óvintézkedéseket. A növény számára biztosítanunk kell egy olyan helyet, ahol kellő világosságot kaphat, a legjobb megoldás erre egy télikert, vagy egy fűtetlen üvegház.

Tudom, persze ez nem minden kertben megoldható. Nem kell megijedni, egy hideg pince vagy garázs is megfelelő számára, a fő, hogy fényt kapjon. Sokan úgy gondolják, hogy minél sötétebb a helyiség, annál jobb, de ez nem így van. A legfontosabb, hogy a hőmérséklet legalább 3-5 fok legyen minden esetben.

Tennivalók leander teleltetéséhez

Először is tisztítsuk meg a leandereket, az elhalt növényi részeket, száraz leveleket távolítsuk el, érdemes még egy rovarölő permetezést is elvégeznünk, mivel ha nem tesszük meg, akkor a tetveket bevisszük a növénnyel együtt a melegebb helyre, ahol nagyon jól fogják magukat érezni, tavasszal pedig már késő lesz védekezni ellenük. A permetléhez ilyenkor keverjünk tapadásfokozó szert, például Nonitot. Csak akkor metsszük vissza a növényeket, ha nincs elég helyünk, ha van, akkor inkább tavasszal végezzük el a metszést.

Nem igényel sok vizet, de azért hetente egyszer érdemes megöntözni, ilyenkor nézzük át a növényt, nehogy tetves legyen. Ha mégis az lenne, akkor az öntözővízhez keverjünk felszívódó rovarirtó szert, és ezzel végezzük el az öntözést-ilyenkor fontos, hogy csak annyi permetlevet keverjünk, amennyit elhasználunk.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

medence

az állat törzsének hátulsó szakasza. Tájékai: a kereszttájék, ehhez csatlakozik kétoldalt... Tovább

cserény

a hagyományos pásztorkodáshoz tartozó, egyszerű létesítmény, amely a szabadban levő... Tovább

Tovább a lexikonra
Növényvédelem