Idén is megrendezésre kerül június 22-én a minden évben megrendezett Kutyahús-fesztivál Kínában. Az állatvédők hiába tiltakoznak a barbár esemény miatt, az árusok még belőlük is hasznot húznak, ugyanis a szemük láttára végeznek az állatokkal, ha nem fizetik ki az értük kért borsos összeget.
Európában szerencsére még mindig nem terjedt el, reméljük, soha nem is fog, de Kínában nemzeti eledelnek számít a kutyahús. Azonban nem csak a Távol-Keleten szokás kutyát enni, hanem Kanadában, Franciaországban, Lengyelországban, de még Németországban is ettek kutyákat a világháborúk idején, ma már azonban az állatvédők próbálnak jogokat formálni az ebeknek és védeni is ezeket a jogokat.
Kínában tradíció a kutyahús fogyasztása, őket nem érdekli, hogy a kutyáknak vannak-e jogaik vagy nincsenek más országokban. Ha még nem lenne elég az, hogy minden nap kutyákat esznek, akkor elmondjuk azt is, hogy minden évben rendeznek egy fesztivált is, ami idén június 22-ére esik. Ezt az eseményt minden évben Jülin városában rendezik meg, rengetege vesznek részt rajta, természetesen állatvédők is. A kínaiak megtalálták a módját annak, hogy hasznot húzzanak az állatvédőkből, sok esetben ordítanak, hogy ha nem veszed meg ezt a kutyát, a szemed láttára ölöm meg…és meg is teszik, a kutyák ára persze az egeket veri. Az évről évre nemzetközi visszhangot kiváltó eseményről bővebben a következő oldalon olvashatsz, vigyázat, felkavaró képsorok!
Az eseményen évről évre több mint 10 000 kutyát vágnak le és fogyasztanak el a résztvevők, abban hisznek, hogy a kutyahús távol tartja a betegségeket. A gond a kínai törvényekben keresendő, ugyanis semmiféle törvény nem tiltja, hogy a kutyák illetve a macskák húsát elfogyasszák. Az európai emberek, és az állatvédők természetesen tiltakoznak ez ellen, hiszen a kutya nálunk háziállat, sokaknál ráadásul annyira, hogy családtagként kezelik.
Jülin városában ezzel a fesztivállal ünneplik a nyári napfordulót minden évben, sajnos biztosak lehetünk benne, hogy sok évig meg is fogják tartani, ugyanis a város kormányzata mossa kezeit, azzal takarózva, hogy nem ők szervezik a rendezvényt, hanem a köz, és a köz ügyeibe a hivatal sohasem avatkozik bele.
Az állatvédők minden évben megpróbálják betiltani ezt a fesztivált, sok esetben kérték már a brit és az amerikai hatóságok segítségét, eredménytelenül. Érdekesség, hogy összesen 100 000 aláírás szükséges ahhoz, hogy az amerikai kormány közbelépjen, de ez még mind a mai napig nem jött össze.
A baj a tiltakozással az, hogy főleg olyan közösségi oldalakon zajlik, amik éppenséggel pont tiltottak Kínában, így a Twitteren, a Facebookon vagy a Youtube-on, így pont azok az emberek nem találkoznak vele, akiket közvetlenül érint. A felháborodott külföldiek kiabálását hallják meg csak, amire ők is feldühödnek, ugyanis csak annyit fognak fel az egészből, hogy idegenek akarják megmondani, hogy adjanak fel a hagyományokkal.
Négy éve megtörtént a csoda azonban, sikerült elérni, hogy a hatóságok betiltsanak egy 600 éves hagyományokkal rendelkező kutyahús-fesztivált Kanton városában, ezek után azonnal eltűntek a kutyahúst kínáló éttermek, mivel a helyi hatóságok elkezdték betartatni az egészségügyi előírásokat.
Ha négy éve sikerült, akkor biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb eljön az ideje és betiltják mindenhol ezt a fesztivált, bízzunk benne, hogy inkább előbb, mint utóbb. Az állatvédők idén még nagyobb aktivitást fognak mutatni, mint eddig valaha, egész Kínából több százan érkeznek Jülin városába, hogy véget vessenek a mészárlásnak.
Miről is szól az „ünnep”
A kutyákat összegyűjtik az út széléről, ezek után szűk ketrecekbe zárják az ebeket, sok esetben össze is verik őket jó alaposan azért, mert állítólag így puhább lesz a húsa. Pár nappal később, a fesztiválon a kutyákat megnyúzzák majd megfőzik, nagyjából 10 000 kutyáról van szó minden évben.
A petíció aláírásával te is segííthetsz abban, hogy véget érjen ez a szörnyűség, kattints ide, és töltsd ki a petíciót, az oldalon található videót senkinek sem ajánlom!!!!!