Kutyamérgezés tünetei - ezt kell tenned, hogyha észleled a jeleket

Kutyamérgezés tünetei - mit kell tennünk, ha megmérgezték a kutyánkat

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
Kutyamérgezés tünetei, mit tegyük, ha megmérgezték a kutyánkat

+Tippek, hogy a kutyád egészséges legyen

1. A helyes táplálkozás egészséges testsúlyhoz vezet.

Sokan áttérnek a nyers táplálkozásra, és egyre népszerűbb a vegán kutyatáp is. Mások ragaszkodnak a jól bevált étrendhez. Minden körülmények között fordítson nagy figyelmet a termék minőségére és a kutya korának és súlyának megfelelő adagolásra. Ha lehetséges, minden nap ugyanabban az időben etesse kedvencét. Az ebédszüneti snack lehet olyan egyszerű, mint néhány darab zöldség. Mértékkel jutalmazza magát finomságokkal!

 

2. Formában lenni és aktívnak maradni!

Győződjön meg arról, hogy kutyája megkapja a szükséges aktivitást. Egy hosszú séta vagy kirándulás a természetben, egy kellemes kocogás, trükkök tanulása, vagy a kedvence kedvenc tevékenységében való részvétel szórakoztató módja lehet a közös időtöltésnek, különösen, ha kutyája szellemi és fizikai megterhelést egyaránt igényel.

hirdetes

3. Menj ki vele a szabadba!

Kutyáink, akárcsak mi, társas lények, akik nem tudnak sokáig magányosan élni. A saját fajukhoz tartozó más kutyafajtákkal való együttlét szintén igen hasznos a kedvenceink számára. Vidd el a kutyádat egy parkba vagy játszótérre, ahol más kutyákkal érintkezhet, és már fiatal korától kezdve hozzászokhat hozzájuk.

4. Szeretgesd!

A túléléshez kutyáinknak is szükségük van pozitív, megerősítő interakciókra. A kutya öröme a napi gondoskodáson és szereteten múlik. Valljuk be, mi emberek is szeretjük simogatni és ölelgetni kedvenceinket.

5. Tartsd rendben az udvart és az otthont!

Egy méreganyagoktól, káros növényektől és vegyszerektől mentes otthonban kutyáink kevésbé lesznek allergiásak, és megvédhetjük őket a betegségektől és mérgezésektől.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-09-13

Régi, jól bevált házi praktikák és trükkök a baromfik egészségéért!

A háztáji baromfitartás régi hagyományokkal és jól bevált praktikákkal rendelkezik. Bemutatunk néhány házi praktikát, amik a baromfik egészségét szolgálják.

2024-10-14

Bio sertéstartás és GMO mentes hús: a természetes sertéshús titka

A bio sertéstartás segítségével biztosítható a GMO-mentes hús, amely a természetes sertéshús titka és egyben a fenntartható, egészséges állattenyésztés kulcsa.

2024-09-23

Így védekezz az őszi kertek ellensége, a kékalga ellen

Tudd meg, hogyan védekezhetsz hatékonyan a kerted őszi ellensége, a kékalga ellen! Tippek megelőzésre és kezelésre kertészeknek és hobbi kertészeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kombájnhektár

gazdaságtechnikai mérőszám, amely 1 ha átlagtermésű őszi kalászos betakarításához... Tovább

házinyúl (Oryctolagus cuniculus domesticus)

a nyúlfélék (Leporidae) családjába tartozik; őse az üregi nyúl, amelynek háziasítása az... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos