Talajtakarók és rovarhálók
A burgonyák sűrű szalmás talajtakaróba vagy az alá ültetése hatékony védekezési módszer többféle kártevő (levéltetvek, krumplibogarak, stb.) ellen. Ez annak köszönhető, hogy az ilyen talajtakarók ragadozókat vonzzanak magukhoz (például futóbogarakat és pókokat), amelyek éjszaka levadásszák a kártékony élősködőket. A talajtakarók használata nem ajánlott olyan nyirkos területeken, ahol a meztelencsigák problémát jelentenek. A rovarhálók a kártevők távoltartásának nagyszerű eszközei. Ajánlatos szorosan a talajhoz rögzíteni őket, mert az erős testű burgonyabogarak átpréselhetik magukat a hálók alatt.
Fonálférgek és más természetes ragadozók
A burgonyabogarak természetes ellenségeinek betelepítése szintén hatásos lehet, azonban ezek a legköltségesebbek is az itt felsorolt módszerek közül. Az ültetés előtt betelepíthetsz egy adag jótékony fonálférget a burgonyaágyás talajába. Figyelj rá, hogy a talaj nyirkos legyen, és kövesd szigorúan a férgekhez kapott instrukciókat. A fonálférgek a laza, jó vízelvezetésű talajban a leghatékonyabbak, ezért a sűrűbb, agyagos talajt érdemes némi trágyával fellazítani a telepítés és ültetés előtt.
A fonálférgek megtámadják többek között az áttelelő burgonyabogarakat, illetve a földibolhák és a pattanóbogarak lárváit is. Többféle ragadozót is bevonzhatsz kertedbe, amelyek előszeretettel tizedelik a krumplibogár-populációt. Ezeket bizonyos készítményekkel is az ágyások közelébe csalogathatod, illetve ültethetsz olyan növényeket is, amelyek természetesen vonzzák őket - ilyen például a koriander a kapor, az édeskömény és sok más is.
Rovarbetegségek
Kertedre olyan rovarbetegségeket is kiereszthetsz, amelyek kifejezetten a burgonyabogarakat támadják meg, és egyáltalán nem veszélyesek az emlősökre nézve. Ilyen például a BTT (Bacillus thuringiensis tenebrionis) is, amelyet a lárva fázisban lévő krumplibogarak ellen szokás alkalmazni. Kövesd figyelemmel a mellékelt utasításokat a legjobb eredmények érdekében.