Konyhakert tervezése – A növények ültetése
Kora tavaszra már eljutottunk odáig, hogy kiválasztottuk a területet, a talajt is előkészítettük, most már jöhet az ültetés ideje. Ha szeretnél részletesen megtudni mindent a magvetésről, akkor olvasd el korábbi remek cikkünket, melynek címe: A nagy magvetési kisokos, csak ajánlani tudom, minden részlet benne van, amire szükséged lesz!
Az ültetésről most csak annyit mondanék el, hogy érdemes ásni a növények számára egyesével 25-30 centiméter átmérőjű és ugyanolyan mély gödröt. Ezt töltsük fel komposzttal és kerti földdel úgy, hogy a talajszint fölé púposodjon 8-10 centiméterrel. A köztes részt töltsük ki kartonpapírral, a felszínét pedig borítsuk szalmával, vagy avarral.
A fagyok elmúltával elérkezik az ültetés ideje, a gödrökből emeljünk ki egy kis földet, gazdagítsuk a talajt komposzttal és ültessük be a növényt, a földdel való takarás után érdemes még egy kis komposztot tenni a növény köré, ezzel tudjuk növelni a talaj tápanyagellátását, és a gyomosodás esélyét is csökkentjük.
Konyhakert tervezése – A konyhakert fenntartása
Konyhakertünk gondozásánál nagyon fontos tehát, hogy védekezzünk a gyomok ellen. Ehhez érdemes használnunk komposztot, főleg azért, mert ezzel nemcsak a gyomoktól szabadulunk meg, hanem a kertünk talaját is kiváló minőségűvé varázsoljuk. Érdemes időnként újra és újra megújítanunk a mulcsot, ezáltal megőrizhetjük a talaj nedvességtartalmát.
A konyhakert fenntartásánál ne feledkezzünk meg az öntözésről, főleg, ha meleg, száraz az idő – ilyenkor érdemes minden nap jól belocsolnunk a talajt, hogy a víz le tudjon vándorolni a teljes gyökérzónába. Az öntözést a legjobb, ha hajnalban vagy reggel végezzük, még felmelegedés előtt. Fenntartás, gondozás során ügyeljünk arra, hogy tapossuk le a növényeket, és a közelükben a talajt is próbáljuk meg óvni. Amire még fontos figyelnünk, az a növényvédelem, mindig vizsgáljuk meg a növényeket és végezzük el a szükséges műveleteket!