4. Benti kertek
Több száz olyan növény közül válogathatsz, amik a négy fal között is boldogan eléldegélnek (ha egy megfelelően napos helyet találsz nekik). Még gyümölcsöket és zöldségeket is termeszthetsz házon belül. Elegendő napfény hiányában mesterséges világítással helyettesítheted ezt a természetes tényezőt. A (szó szerint) házi kertészkedés ideális azok számára, akik valamilyen okból nem mehetnek ki a szabadba – például valamilyen allergia vagy mozgáskorlátozottság miatt. A növénytartós módszer mindenki számára elérhetővé teszi a kertészkedés örömeit és eredményeit.
5. Nem kell szántani
Még a veterán kertészek is egyet értenek abban, hogy a szántás megerőltető, kemény munka. Sajnos sok esetben még árthat is a talajnak, és megzavarhatja azokat az apró élőlényeket (például földigiliszták, amik elengedhetetlenek egy egészséges kertben. A növénytartós kertészkedéssel megspórolhatod a szántásba fektetett időt és energiát, ráadásul tápanyagokban gazdag közeget biztosíthatsz növényeid számára.
6. Vízspórolás
A hagyományos kertészkedés több vizet igényel, mint a növénytartós megoldás. Ez azért van, mert még ha rendszeresen is öntözöd növényeidet a kertben, a nedvesség nagy része egyszerűen szétárad a talajban anélkül, hogy elérne a gyökerekig. Forróság idején a nap gyorsan kiszárítja a talajt, ami további vízpótlást tesz szükségessé.
A cserepekben és ládákban nevelt növényeknek jóval kevesebb nedvességre van szükségük, mert vízveszteséget csak a talaj felszínéről való párolgás okozhat, de ez is csak minimális. A bent tartott növények azonban nem juthatnak máshogy vízhez (például eső idején, mint a kertben tartottak), ezért a talaj rendszeres ellenőrzésére lesz szükséged. Érdemes nagyjából fél, vagy egy centire bedugni egy ujjad a talajba, és megnézni, hogy nem száradt-e ki. Lapozz egyet, ott folytatom!